25 maja 2020

Obejmiemy wsparciem rodziny z czterech gmin

Po raz kolejny Bank Żywności w Olsztynie pochyli się nad rodzinami, które wymagają aktywizacji społecznej.

Od kilku dni trwa rekrutacja rodzin do projektów, które Bank Żywności w Olsztynie będzie realizował w gminach: Piecki, Ostróda, Ruciane-Nida i Dobre Miasto.

– Głównym założeniem projektów „Rodzina to podstawa”, „Być rodziną”, „Rodzina to siła” i „Być razem” jest podniesienie aktywności rodzin potrzebujących pomocy, niekiedy dysfunkcyjnych, oraz włączenie ich do życia społecznego – mówi Karolina Szczepańska-Michniewicz, koordynatorka projektów. – Liczmy, że poprzez działania aktywizacyjne i objęcie uczestników tych przedsięwzięć zintegrowanymi usługami, będziemy przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu, przyczyniając się, na przykład, do powrotu członków tych rodzin na rynek pracy.

Realizacja każdego z projektów potrwa dwanaście miesięcy, podczas których rodziny wezmą udział w indywidualnych (m.in. konsultacje prawne, warsztaty dbania o wizerunek, wsparcie coacha) i grupowych (m.in. warsztaty techniczne, wyjazdy rodzinne, zajęcia i warsztaty kulturalno-artystyczne) zajęciach aktywizacji społecznej, poprzedzonych indywidualnymi diagnozami. Łącznie wsparciem zostanie objętych ponad 160 osób.

To nie pierwszy raz, gdy Bank Żywności realizuje tzw. projekty rodzinne, bo w ostatnich latach podejmowaliśmy podobne działania.

– Projekty, których realizacja właśnie się rozpoczyna, są kontynuacją wcześniejszych działań Banku – mówi Magdalena Rynkiewicz, kierownik zespołu projektów Banku Żywności w Olsztynie. – W ten sposób wypełniamy jeden z celów misji Banku, starając się aktywizować społecznie i zawodowo tych, którzy takiego wsparcia potrzebują.

 

6 lipca 2020

Przepis Jagny Niedzielskiej: proziaki!

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam przepis zaprzyjaźnionej blogerki kulinarnej. Tym razem Jagna Niedzielska zachęca do wypieku podkarpackich chlebków, zwanych proziakami. – Od tej potrawy chyba całe moje gotowanie się... czytaj dalej

3 lipca 2020

Odmrażamy kulturę. Jam Session w Kuźni Społecznej!

Jazz, funk, blues, soul, pop – taka muzyka popłynie z głośników 9 lipca w Kuźni Społecznej. JAM SESSION #1 będzie można zobaczyć i odsłuchać poprzez transmisję na Facebooku. – Odmrażamy olsztyńską... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności