12 grudnia 2022

Zakończyliśmy kolejny kurs kulinarny dla uchodźczyń

Piętnaście kobiet z Ukrainy ukończyło 160-godzinny kurs kulinarny, przygotowujący do zawodu kucharza. Wierzymy, że dzięki zdobytym umiejętnościom, uczestniczki kursu znajdą w Polsce pracę.

Już niemal dziesięć miesięcy trwa wojna w Ukrainie. Do Polski trafiło wielu uchodźców, którzy próbują na nowo ułożyć sobie życie w oczekiwaniu na koniec konfliktu. Część z nich podejmuje pracę, aby ułatwić sobie adaptację do życia w Polsce. Z tą myślą nasz Bank wraz z partnerami uruchomił kilka kursów kulinarnych, umożliwiających nabycie umiejętności w zawodzie kucharza. Organizowaliśmy kursy przy wsparciu firmy Electrolux, sieci EIT Food, a w ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolejny. Wsparł go finansowo główny sponsor Fundacja Promocji Kultury i Sportu, Nexus Automotive Central Europe i Inter Parts oraz Electrolux Food Foundation.

W piątek (9.12) piętnaście Ukrainek odebrało pamiątkowe certyfikaty, potwierdzające ukończenie kursu kulinarnego. Podczas zajęć kobiety uczyły się, m.in.: jak przygotować wywary, sosy i marynaty, śniadania standardowe, ale także wegetariańskie i wegańskie. Zapoznały się również z technikami zdobienia i podawania potraw, nauczyły się, jak praktycznie wykorzystywać techniki kulinarne (gotowanie, smażenie, duszenie, pieczenie, grill, konfitowanie i technika sous-vide). Nie zabrakło również zagadnień związanych z wykorzystaniem zasad zero waste, a także z przyrządzania deserów.

Zajęcia praktyczne uzupełniliśmy lekcjami z języka polskiego, z naciskiem na zagadnienia kulinarne i te, które przydadzą się w komunikacji w kuchni.

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności