7 stycznia 2020

Żywność z programu FEAD już w drodze!

Przełom roku okazał się niezwykle intensywny – zaczęliśmy dystrybucję żywności w ramach kolejnej edycji programu FEAD. Docelowo do organizacji, z którymi współpracuje Bank Żywności w Olsztynie, trafi ponad 2300 ton żywności.

Od wczesnych godzin rannych w magazynach Banku Żywności praca wre, a z Olsztyna codziennie wyjeżdżają kolejne transporty żywności. W sumie będzie to 2355 ton i aż 20 rodzajów różnych produktów. Żywność ta pochodzi z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD.

Celem programu jest zapewnienie potrzebującym pomocy żywnościowej oraz zapewnienie uczestnictwa w szkoleniach i warsztatach, dotyczących prawidłowego odżywiania oraz i racjonalnego gospodarowania w kuchni i w domu.

– Realizacja programu potrwa do lipca 2020 roku – mówi Adrian Piotrowicz, specjalista ds. dystrybucji Banku Żywności w Olsztynie. – Do tej pory uczestniczyliśmy we wszystkich jego edycjach, dystrybuując kilkanaście tysięcy ton żywności. Dziś, 7 stycznia, transport wyjechał do Stowarzyszenia Samarytanie z Ornety i Stowarzyszenia Kobieta na Plus z Rucianego-Nidy.

 

 

27 marca 2020

Powierz swój 1% bankowi!

Zbliża się rozliczenie podatku. Przekazując go naszej organizacji wspieracie Państwo nie tylko walkę z niedożywieniem i marnowaniem żywności, ale także lokalną społeczność Warmii i Mazur. Od 20 lat Bank... czytaj dalej

26 marca 2020

Rusza nabór do projektu Speed Up Your Business!

Bank Żywności w Olsztynie wraz z Instytutem Przedsiębiorczości i Nowych Technologii rozpoczyna rekrutację do projektu „Speed Up Your Business”. Jego głównym celem jest akceleracja małych i średnich... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności