7 stycznia 2020

Żywność z programu FEAD już w drodze!

Przełom roku okazał się niezwykle intensywny – zaczęliśmy dystrybucję żywności w ramach kolejnej edycji programu FEAD. Docelowo do organizacji, z którymi współpracuje Bank Żywności w Olsztynie, trafi ponad 2300 ton żywności.

Od wczesnych godzin rannych w magazynach Banku Żywności praca wre, a z Olsztyna codziennie wyjeżdżają kolejne transporty żywności. W sumie będzie to 2355 ton i aż 20 rodzajów różnych produktów. Żywność ta pochodzi z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD.

Celem programu jest zapewnienie potrzebującym pomocy żywnościowej oraz zapewnienie uczestnictwa w szkoleniach i warsztatach, dotyczących prawidłowego odżywiania oraz i racjonalnego gospodarowania w kuchni i w domu.

– Realizacja programu potrwa do lipca 2020 roku – mówi Adrian Piotrowicz, specjalista ds. dystrybucji Banku Żywności w Olsztynie. – Do tej pory uczestniczyliśmy we wszystkich jego edycjach, dystrybuując kilkanaście tysięcy ton żywności. Dziś, 7 stycznia, transport wyjechał do Stowarzyszenia Samarytanie z Ornety i Stowarzyszenia Kobieta na Plus z Rucianego-Nidy.

 

 

28 stycznia 2020

Pomoc nadchodzi od świtu

W chwili, gdy wiele osób jeszcze śpi, w trasę wyruszają nasze auta, którymi odwiedzamy zaprzyjaźnione sklepy, aby odebrać i uratować przed zmarnowaniem żywność z krótkim terminem ważności. Tego samego dnia... czytaj dalej

24 stycznia 2020

Po raz kolejny startujemy z Pomarańczową Szkołą

To jeden z tych projektów, który daje nam szczególną radość, bo dzięki niemu będziemy edukować najmłodszych. Wkrótce uruchomimy kolejną edycję Pomarańczowej Szkoły, w ramach której przeprowadzimy cykl... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności