26 lutego 2018

Znani i lubiani wspierają lokalne organizacje

W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie zainaugurowano akcję społeczną „Wspieram region”. Jej honorowymi ambasadorami zostały znane i lubiane osoby, związane z Warmią i Mazurami.

Ideę przekazywania 1 % podatku na rzecz regionalnych organizacji wsparli: Iwona Pavlowić – tancerka, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, Henryka Bochniarz – Prezydent Konfederacji Lewiatan, Krzysztof Hołowczyc – rajdowy Mistrz Europy, Andrzej Matracki i Paweł Matracki – wielokrotni mistrzowie świata we fryzjerstwie artystycznym, drużyna siatkarzy Indykpol AZS Olsztyn z kapitanem Pawłem Woickim na czele., Norbi – piosenkarz i prezenter radiowy, zespół Enej, Wojciech Malajkat – aktor, profesor zwyczajny Akademii Teatralnej w Warszawie, Paweł Burczyk – aktor filmowy i prezenter telewizyjny, oraz Krzysztof Bubik – kierowca rajdowy.

Celem akcji jest propagowanie idei przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego z województwa warmińsko-mazurskiego. Nadal sporą część pieniędzy podatnicy przekazują podmiotom spoza województwa.

Podczas konferencji prasowej marszałek województwa zaapelował, by nasz 1% podatku zostawić w miejscu, w którym pracujemy, mieszkamy, żyjemy.

Mamy świadomość, jak ważną rolę odgrywają organizacje pozarządowe w naszym regionie. Podejmują one wiele własnych, cennych inicjatyw, dzięki czemu polepszają one status życia naszego społeczeństwa – podkreślał marszałek Gustaw Brzezin.

Mariusz Pawłowski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie na spotkaniu przedstawił dane dotyczące przekazania 1% podatku w 2017 roku. Wynika z nich, że do organizacji trafiło ponad 17 mln zł, z czego tylko ponad 4 mln trafiły do organizacji z naszego regionu. Aż połowa podatników nie deklaruje kwoty przekazania 1% podatku, to oznacza, że jeszcze ponad 6 mln mogłoby zasilić organizacje.

Honorowi ambasadorzy akcji podkreślali dlaczego wspierają region i akcję.

– Jest to piękna sprawa, która potrafi zjednoczyć nasz region – przyznaje Paweł Woicki, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. – Choć jestem „napływowym” mieszkańcem regionu Warmii i Mazur, to czuje się mocno z nim związany. Pozostawienie swojego 1% podatku w naszym regionie, pozwala na poprawienie statusu życia wielu potrzebującym. Dlatego zachęcam do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego na Warmii i Mazurach.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Banku Żywności w Olsztynie? Nic prostszego, wystarczy przy wypełnianiu deklaracji PIT wpisać w ostatniej rubryce nawę organizacji – Bank Żywności w Olsztynie, numer KRS 0000029900 oraz kwotę, która stanowi 1% podatku.

Możesz rozliczyć swój PIT za darmo za pośrednictwem naszej strony internetowej – rozlicz PIT.

10 lipca 2020

Smaki Pokoleń: wspólne warsztaty dla młodszych i starszych

Rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego, w ramach którego przeszkolimy 80 osób z zakresu prawidłowego odżywiania i niemarnowania żywności. Wartością dodaną jest aspekt pokoleniowy, bo w kuchni warsztatowej... czytaj dalej

6 lipca 2020

Przepis Jagny Niedzielskiej: proziaki!

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam przepis zaprzyjaźnionej blogerki kulinarnej. Tym razem Jagna Niedzielska zachęca do wypieku podkarpackich chlebków, zwanych proziakami. – Od tej potrawy chyba całe moje gotowanie się... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności