Możesz pomagać na wiele sposobów.
My proponujemy Tobie jeden z nich.

1,5% podatku – przekaż na rzecz Banku Żywności w Olsztynie.
KRS 0000029900

Dzięki tym pieniądzom możemy lepiej realizować swoją misję:
przeciwdziałać marnowaniu żywności i pomagać potrzebującym.

Rozlicz PIT w 5 minut – szybko, bezpiecznie, łatwo i bez wychodzenia z domu!

WYPEŁNIJ PIT ON-LINE

Na co przeznaczamy pieniądze z 1,5 % podatku?

Każdego roku dzięki pomocy Państwa możemy uratować przed zmarnowaniem ok. 650 ton dobrej żywności. Rośnie świadomość producentów, sieci handlowych i hurtowników na temat ekologicznych i społecznych skutków marnowania jedzenia. W związku z tym przekazują oni więcej niehandlowej żywności (z krótkim terminem przydatności, błędnie zapakowanej, uszkodzonej podczas transportu). W innym wypadku zostałaby ona zutylizowana.

Nasze wieloletnie działania przynoszą efekty. Mamy więcej pracy, ale nie narzekamy, bo wiemy, ile dobrego robimy na rzecz ochrony środowiska i osób potrzebujących. Uratowaną żywność przekazujemy organizacjom społecznym w całym regionie.

Utrzymujemy się wyłącznie z dotacji, darowizn i składek. Dlatego co roku zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1,5% podatku.

W 2022 roku otrzymaliśmy (z rozliczeń PIT-ów za 2020 r.) 9220,49 zł

Regularny odbiór produktów ze sklepów oznacza, że przeznaczamy ogromne sumy pieniędzy na paliwo, utrzymanie aut, naprawy czy ubezpieczenia. Flota organizacji składa się z trzech ciężarówek i dwóch aut dostawczych. Niektóre są już mocno wysłużone, ale wciąż służą nam w realizacji misji. Właśnie transport jest dla organizacji jednym z największych wydatków. Pieniądze z 1,5% podatku są dla nas sporym wsparciem.

Serdecznie dziękujemy Państwu za zaufanie i kibicowanie naszej codziennej pracy. Również i w tym roku zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Banku Żywności w Olsztynie.