Możesz pomagać na wiele sposobów.
My proponujemy Tobie jeden z nich.

1% podatku – przekaż na rzecz Banku Żywności w Olsztynie.
Dzięki tym pieniądzom możemy lepiej realizować swoją misję:
przeciwdziałać marnowaniu żywności i pomagać potrzebującym.

Rozlicz PIT w 5 minut – szybko, bezpiecznie, łatwo i bez wychodzenia z domu!

WYPEŁNIJ PIT ON-LINE

Na co przeznaczamy pieniądze z 1 % podatku?

Każdego roku dzięki Waszej pomocy możemy zrealizować wiele dobrego. W 2017 roku otrzymaliśmy (z rozliczeń PIT-ów za 2016 r.) kwotę 7 219,68 zł.

Pieniądze przeznaczyliśmy na ratowanie żywności przed zmarnowaniem, przeprowadziliśmy modernizację magazynu do przechowywania żywności. Dzięki temu możemy pomagać jeszcze większej grupie osób. Uzupełniliśmy również wkład własny projektu „Pomarańczowa Szkoła”.

Magazyny to pomieszczenia przystosowane do przechowywania żywności. Znajdują się w nich chłodnie, mroźnie i pozostała przestrzeń do przechowywania żywności. W codziennej pracy używamy wózków widłowych i paletowych. Utrzymanie obiektów w odpowiednim stanie technicznym wymaga niemałych nakładów. W 2017 roku za pieniądze z 1% osuszyliśmy jeden z magazynów, uzupełniliśmy ubytki w posadzkach i pomalowaliśmy ściany.

Część pieniędzy przeznaczyliśmy na edukację dzieci. „Pomarańczowa Szkoła proekologicznym i prozdrowotnym zaangażowaniem” – to jeden z naszych autorskich projektów. Dzięki niemu uczniowie dowiadują się, jak ważne jest niemarnowanie żywności, uczą się dbania o wodę i środowisko oraz uczą się zasad prawidłowego odżywiania.

Przeczytaj więcej o projekcie.