Możesz pomagać na wiele sposobów.
My proponujemy Tobie jeden z nich.

1% podatku – przekaż na rzecz Banku Żywności w Olsztynie.
KRS 0000029900

Dzięki tym pieniądzom możemy lepiej realizować swoją misję:
przeciwdziałać marnowaniu żywności i pomagać potrzebującym.

Rozlicz PIT w 5 minut – szybko, bezpiecznie, łatwo i bez wychodzenia z domu!

WYPEŁNIJ PIT ON-LINE

Na co przeznaczamy pieniądze z 1 % podatku?

Każdego roku dzięki pomocy Państwa możemy uratować przed zmarnowaniem ok. 650 ton dobrej żywności. Rośnie świadomość producentów, sieci handlowych i hurtowników na temat ekologicznych i społecznych skutków marnowania jedzenia. W związku z tym przekazują oni więcej niehandlowej żywności (z krótkim terminem przydatności, błędnie zapakowanej, uszkodzonej podczas transportu). W innym wypadku zostałaby ona zutylizowana.

Nasze wieloletnie działania przynoszą efekty. Mamy więcej pracy, ale nie narzekamy, bo wiemy, ile dobrego robimy na rzecz ochrony środowiska i osób potrzebujących. Uratowaną żywność przekazujemy organizacjom społecznym w całym regionie.

Utrzymujemy się wyłącznie z dotacji, darowizn i składek. Dlatego co roku zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% podatku.

W 2021 roku otrzymaliśmy (z rozliczeń PIT-ów za 2020 r.) kwotę 9220,49 zł. Jedna złotówka pozwala nam uratować 8 kg żywności, z czego możemy przygotować aż 16 posiłków. To oznacza, że przekazane przez Państwa pieniądze pozwoliły nam uratować w zeszłym roku 73 763 kg żywności, z której możliwe było przygotowanie ponad 147 tysięcy pełnowartościowych posiłków.

Regularny odbiór produktów ze sklepów oznacza, że przeznaczamy ogromne sumy pieniędzy na paliwo, utrzymanie aut, naprawy czy ubezpieczenia. Flota organizacji składa się z trzech ciężarówek i dwóch aut dostawczych. Niektóre już mocno wysłużone, ale wciąż służą nam w realizacji misji. Właśnie transport jest dla organizacji jednym z największych wydatków. Pieniądze z 1% podatku są dla nas sporym wsparciem.

Serdecznie dziękujemy Państwu za zaufanie i kibicowanie naszej codziennej pracy. Również i w tym roku zachęcamy do  przekazania 1% podatku na rzecz Banku Żywności w Olsztynie.

Obowiązek informacyjny