10 października 2018

Startuje nowy podprogram w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020

9 października w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja, rozpoczynająca realizację nowego podprogramu Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD.

Podczas konferencji odbyły się spotkania z organizacjami społecznymi współpracującymi z Bankiem Żywności i samorządami. Przedstawiciele Banku Żywności opowiedzieli m.in. o ubiegłorocznych statystykach odnośnie liczby wydawanych posiłków i paczek oraz liczby osób, które z takiej pomocy skorzystały.

Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących, w okresie sierpień 2018 – czerwiec 2019. W tym roku z pomocy żywnościowej skorzysta 38 tys. osób. Oprócz posiłków Bank Żywności prowadzić będzie szkolenia i warsztaty odnośnie prawidłowego odżywiania, a także racjonalnego gospodarowania w kuchni i w domu.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie państwo tutaj:

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa  oraz pod numerem telefonu: 662 243 186

28 stycznia 2020

Pomoc nadchodzi od świtu

W chwili, gdy wiele osób jeszcze śpi, w trasę wyruszają nasze auta, którymi odwiedzamy zaprzyjaźnione sklepy, aby odebrać i uratować przed zmarnowaniem żywność z krótkim terminem ważności. Tego samego dnia... czytaj dalej

24 stycznia 2020

Po raz kolejny startujemy z Pomarańczową Szkołą

To jeden z tych projektów, który daje nam szczególną radość, bo dzięki niemu będziemy edukować najmłodszych. Wkrótce uruchomimy kolejną edycję Pomarańczowej Szkoły, w ramach której przeprowadzimy cykl... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności