10 października 2018

Startuje nowy podprogram w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020

9 października w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja, rozpoczynająca realizację nowego podprogramu Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD.

Podczas konferencji odbyły się spotkania z organizacjami społecznymi współpracującymi z Bankiem Żywności i samorządami. Przedstawiciele Banku Żywności opowiedzieli m.in. o ubiegłorocznych statystykach odnośnie liczby wydawanych posiłków i paczek oraz liczby osób, które z takiej pomocy skorzystały.

Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących, w okresie sierpień 2018 – czerwiec 2019. W tym roku z pomocy żywnościowej skorzysta 38 tys. osób. Oprócz posiłków Bank Żywności prowadzić będzie szkolenia i warsztaty odnośnie prawidłowego odżywiania, a także racjonalnego gospodarowania w kuchni i w domu.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie państwo tutaj:

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa  oraz pod numerem telefonu: 662 243 186

10 lipca 2020

Smaki Pokoleń: wspólne warsztaty dla młodszych i starszych

Rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego, w ramach którego przeszkolimy 80 osób z zakresu prawidłowego odżywiania i niemarnowania żywności. Wartością dodaną jest aspekt pokoleniowy, bo w kuchni warsztatowej... czytaj dalej

6 lipca 2020

Przepis Jagny Niedzielskiej: proziaki!

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam przepis zaprzyjaźnionej blogerki kulinarnej. Tym razem Jagna Niedzielska zachęca do wypieku podkarpackich chlebków, zwanych proziakami. – Od tej potrawy chyba całe moje gotowanie się... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności