10 października 2018

Startuje nowy podprogram w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020

9 października w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja, rozpoczynająca realizację nowego podprogramu Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD.

Podczas konferencji odbyły się spotkania z organizacjami społecznymi współpracującymi z Bankiem Żywności i samorządami. Przedstawiciele Banku Żywności opowiedzieli m.in. o ubiegłorocznych statystykach odnośnie liczby wydawanych posiłków i paczek oraz liczby osób, które z takiej pomocy skorzystały.

Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących, w okresie sierpień 2018 – czerwiec 2019. W tym roku z pomocy żywnościowej skorzysta 38 tys. osób. Oprócz posiłków Bank Żywności prowadzić będzie szkolenia i warsztaty odnośnie prawidłowego odżywiania, a także racjonalnego gospodarowania w kuchni i w domu.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie państwo tutaj:

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa  oraz pod numerem telefonu: 662 243 186

19 sierpnia 2019

Wspólna akcja olsztyńskiej sieci „Społem” PSS i Banku Żywności w Olsztynie!

Rusza Akcja Skarbonka! Już od września klienci sklepów „Społem” PSS w Olsztynie będą mogli zaangażować się w ratowanie żywności. W świetle uchwalonej ostatnio ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu... czytaj dalej

13 sierpnia 2019

Bank Żywności w Olsztynie na Festiwalu Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla

Kiermasz produktów żywnościowych wytwarzanych naturalnymi metodami, konkursy na najlepszą potrawę regionalną, jak też pokazy przygotowywania i degustacje wykwintnych dań – to wszystko już 25 sierpnia 2019 na... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności