12 stycznia 2023

Speed Up Your Business. Co dzieje się w projekcie, który pomaga startupom z regionu?

Aplikacja do zarządzania finansami osobistymi, nowoczesny system obsługi najmu długoterminowego, prozdrowotne mieszanki ziołowe przebadane mikrobiologicznie czy ceramiczne kafle warmińskie i wiele innych. W ramach trzeciej edycji projektu Speed Up Your Business powstaje wiele ciekawych produktów i usług. Prace nad nimi są już mocno zaawansowane.

Zostały zaledwie trzy miesiące do końca trzeciej edycji projektu Speed Up Your Business. Od momentu startu wiele się zmieniło. Pomysły, z którymi startupy zgłosiły się do programu, zyskały nowy wymiar i ustalony kierunek działań. W toku konsultacji ze specjalistami uczestnicy wypracowali strategie, które obecnie wdrażają w życie. Trwają prace nad dedykowanymi usługami specjalistycznymi.

Każdy startup otrzymuje pomoc biznesową na miarę swoich potrzeb. Dodatkowo uczestnicy biorą udział w szkoleniach i warsztatach mentoringowych. Do tej pory poznali m.in. metodę design thinking oraz pomysły na nietypowe eventy biznesowe. Dowiedzieli się także, jak prezentować produkty podczas spotkania z inwestorem. Już w lutym wezmą udział w warsztacie z autoprezentacji. Zdobyta podczas niego wiedza pomoże im podczas prezentacji wyników projektu na Demo Day, który odbędzie się 14 marca w Kuźni Społecznej w Olsztynie.

Projekt Speed Up Your Business współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.  Trwająca obecnie trzecia edycja jest jednocześnie ostatnią w projekcie. Bank Żywności w Olsztynie na bieżąco śledzi informacje dotyczące nowego okresu programowania oraz możliwości aplikowania o nowe środki, jednocześnie już myśli o kolejnym projekcie wspierającym rozwój przedsiębiorstw.

Startupy trzeciej edycji projektu Speed Up Your Business:

 • AleNajem Sp. z o.o. — tworzy aplikację do obsługi najmu długoterminowego.
 • MoMoney — tworzy aplikację do zarządzania finansami osobistymi.
 • Success Way — przygotowuje ekologiczne bloczki konopne do budowy domów.
 • Wasyluk Projektowanie Kreatywne — tworzy projekt Future Thinkers Creative Space, czyli przestrzeń inspiracji, kreacji i działania.
 • LifeBalance — tworzy mieszanki suplementacyjne, przygotowywane z regionalnych owoców, warzyw i ziół.
 • Ale Balony — przygotowuje aplikację do projektowania balonowych dekoracji oraz ścianek.
 • 3D Projekt Łukasz Zielonka — zajmuje się przygotowywaniem profesjonalnych projektów 3D na potrzeby automatyzacji produkcji.
 • Pani Jesień — tworzy regionalne mieszkanki ziołowe i owocowe przebadane mikrobiologicznie.
 • Pracownia Artystyczna Anna Wojszel — tworzy unikatowe, ceramiczne kafle warmińskie.
 • Kreatywna Przestrzeń Artystyczna L&XV — tworzy Concept room L&XV, czyli przestrzeń, w której można obudzić swoją kreatywność i wrażliwość artystyczną. 
 • I Ambroziak — popularyzuje metodę budowania modeli z klocków Lego® Serious Play® jako innowacyjne narzędzie na polskim rynku.
30 stycznia 2023

Wytrawna tarta w stylu zero waste!

W tym miesiącu Maja Świtkowska, menedżerka naszej kuchni warsztatowej Kuźni Społecznej, proponuje Wam przepis na tartę. – Atutem proponowanej tarty jest jej baza w postaci spodu z kruchego ciasta oraz masa... czytaj dalej

24 stycznia 2023

W naszych warsztatach edukacyjnych wzięło udział ponad 2700 osób

Rolą Banku jest nie tylko ratowanie żywności przed zmarnowaniem i przekazywanie jej potrzebującym, ale i edukacja. Naszą codzienną misją jest przekazywanie żywności potrzebującym, która zagrożona jest... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności