9 maja 2023

Ruszamy z kolejnym projektem edukacyjnym – Food Heroes

Dzięki dofinansowaniu z Electrolux Food Foundation przeprowadzimy w kilkudziesięciu szkołach w Polsce cykl lekcji edukacyjnych, dotyczących żywienia i zrównoważonego rozwoju.

To będzie olbrzymie przedsięwzięcie, bo do listopada 2023 roku zamierzamy zrealizować 660 lekcji dla 13 200 dzieci z klas I-IV ze szkół w Świdnicy, Oławie, Żarowie, Siewierzu, Zabrza, Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego.

– Lekcje będą dotyczyły zrównoważonego odżywiania w kontekście zrównoważonego rozwoju – mówi Anna Archutowska, dyrektorka Banku Żywności w Olsztynie. – Chcemy podnieść świadomość dzieci i pokazać im ścisły związek między planetą, na której żyją, a żywnością. Mamy nadzieję, że dzięki naszym lekcjom dzieci nabędą supermoce i zostaną superbohaterami, co sprawi, że zdrowsza będzie ziemia i same dzieci.

Bank Żywności w Olsztynie będzie realizował i koordynował przedsięwzięcie, bo w jego realizację włączą się także edukatorzy z banków żywności we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Przeszkolimy także pracowników firmy Electrolux, którzy również wcielą się w role edukatorów.

Projekt Food Heroes Fundacja Electrolux realizowała już w ponad 30 krajach na pięciu kontynentach, a wzięło w nim udział niemal 90 tys. dzieci.

 

 

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności