9 maja 2023

Ruszamy z kolejnym projektem edukacyjnym – Food Heroes

Dzięki dofinansowaniu z Electrolux Food Foundation przeprowadzimy w kilkudziesięciu szkołach w Polsce cykl lekcji edukacyjnych, dotyczących żywienia i zrównoważonego rozwoju.

To będzie olbrzymie przedsięwzięcie, bo do listopada 2023 roku zamierzamy zrealizować 660 lekcji dla 13 200 dzieci z klas I-IV ze szkół w Świdnicy, Oławie, Żarowie, Siewierzu, Zabrza, Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego.

– Lekcje będą dotyczyły zrównoważonego odżywiania w kontekście zrównoważonego rozwoju – mówi Anna Archutowska, dyrektorka Banku Żywności w Olsztynie. – Chcemy podnieść świadomość dzieci i pokazać im ścisły związek między planetą, na której żyją, a żywnością. Mamy nadzieję, że dzięki naszym lekcjom dzieci nabędą supermoce i zostaną superbohaterami, co sprawi, że zdrowsza będzie ziemia i same dzieci.

Bank Żywności w Olsztynie będzie realizował i koordynował przedsięwzięcie, bo w jego realizację włączą się także edukatorzy z banków żywności we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Przeszkolimy także pracowników firmy Electrolux, którzy również wcielą się w role edukatorów.

Projekt Food Heroes Fundacja Electrolux realizowała już w ponad 30 krajach na pięciu kontynentach, a wzięło w nim udział niemal 90 tys. dzieci.

 

 

29 maja 2023

W rodzinie siła!

Powoli zbliżamy się do finału projektu aktywizującego rodziny w Gminie Ruciane-Nida Od kilku miesięcy realizujemy w Gminie Ruciane-Nida projekt aktywizujący 54 osoby – rodziny pochodzące z terenu gminy. Do tej... czytaj dalej

19 maja 2023

Pracujemy nad określeniem swoich potrzeb i możliwości

W projekcie „Angażuj swoje pokolenie i szanuj jedzenie” zamierzamy powołać Radę konsultacyjną ds. niemarnowania żywności i zrównoważonego rozwoju. Powoli krystalizuje się jej skład, potrzeby i oczekiwania.... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności