26 marca 2020

Rusza nabór do projektu Speed Up Your Business!

Bank Żywności w Olsztynie wraz z Instytutem Przedsiębiorczości i Nowych Technologii rozpoczyna rekrutację do projektu „Speed Up Your Business”. Jego głównym celem jest akceleracja małych i średnich przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki z województwa warmińsko-mazurskiego.

Projekt przewiduje, że w ciągu trzech lat weźmie w nim udział 30 przedsiębiorstw (10 rocznie). W ramach przedsięwzięcia otrzymają one bezpłatnie kompleksowe wsparcie w rozwoju oraz pakiet niezbędnych usług, które pozwolą wprowadzić na rynek innowacyjny produkt lub usługę. Uczestnicy będą mogli liczyć m.in. na wsparcie promocyjne, prawne, księgowe, mentoringowe, doradcze, szkoleniowe, specjalistyczne, a także na dostęp do działającego w chmurze pakietu narzędzi do organizacji i zarządzania procesami w firmie.

Anna Ciesielska, Instytut Przedsiębiorczości i Nowych Technologii, partner projektu: – Wraz z Bankiem Żywności w Olsztynie postanowiliśmy połączyć siły i wykorzystując potencjał obu stron stworzyć akcelerator, który dostarczy faktyczną wartość firmom. Od modelu biznesowego poprzez weryfikację rynkową założeń do sprzedaży. Pełen proces w 12 miesięcy, przy stałym wsparciu doświadczonych ekspertów i praktyków biznesu.

Program akceleracji przedsiębiorstw realizowany będzie w Kuźni Społecznej – zrewitalizowanym budynku byłej stajni Koszar Dragonów. Uczestnicy projektu będą mieli zapewniony dostęp do powierzchni biurowej, sal konferencyjnych, pełnego zaplecza administracyjnego i socjalnego.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie, lider projektu: – Szukamy przedsiębiorstw z Warmii i Mazur z innowacyjnym produktem lub usługą, które funkcjonują na rynku nie więcej niż trzy lata. Mile widziane są firmy związane z produkcją i dystrybucją żywności, zajmujące miejsce w łańcuchu producent-dystrybutor-konsument, firmy o ekologicznym profilu. Liczmy na udział przedsiębiorstw związanych z inteligentnymi specjalizacjami regionu: ekonomią wody, żywnością wysokiej jakości, drewnem i meblarstwem. Preferowane będą również firmy działające w branżach średniowysokiej i wysokiej techniki oraz te, które powstały dzięki wsparciu środków unijnych na lata 2014-2020.

Dzień Otwarty i rekrutacja

Rekrutacja do pierwszej edycji programu akceleracyjnego rozpoczyna się 27 marca i potrwa do 19 kwietnia. Aby ułatwić podjęcie decyzji i rozwiać wszystkie wątpliwości realizatorzy projektu zachęcają zainteresowanych do wzięcia udziału w Dniu Otwartym. Ze względu na sytuację epidemiologiczną spotkanie odbędzie się on-line w dniach 2 i 3 kwietnia. W ramach Dnia Otwartego przewidziano m.in. kreatywny warsztat Design Thinking pn. „Startup Training: jak przyspieszyć rozwój swojej firmy, jak urzeczywistnić swoją wizję rozwoju produktu?”.

Więcej na temat projektu oraz formularz rekrutacyjny: www.akceleratorspeedup.pl

Zgłoszenia do udziału w Dniu Otwartym należy przesyłać do 31 marca 2020 roku poprzez formularz dostępny TUTAJ.

 

29 maja 2020

Niesamowici darczyńcy: 5000 zł na #AkcjaZupa

Maj kończy się w Banku Żywności w Olsztynie dobrymi wiadomościami. Ikano Bank Oddział w Polsce przekazał na #AkcjaZupa 5 tys. złotych, dzięki czemu uda nam się ugotować tysiąc dodatkowych posiłków dla... czytaj dalej

29 maja 2020

Speed Up Your Business: firmy zaczynają swoją przygodę

Bank Żywności w Olsztynie rozpoczyna program akceleracyjny, w ramach którego dziesięć przedsiębiorstw z regionu zostanie otoczonych wsparciem, mającym na celu podniesienie ich konkurencyjności. Z pierwszymi... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności