26 czerwca 2024

Rozpoczynamy nowy projekt – Ekoświadomość kluczem do zmian

Świat staje się coraz bardziej świadomy konieczności ochrony naszej planety. W tym duchu, mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym przedsięwzięciu, które ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej w regionie. To nasz nowy projekt — „Ekoświadomość kluczem do zmian”.

Celem projektu jest edukacja społeczności na temat problemu marnowania żywności, właściwej segregacji odpadów, racjonalnego gospodarowania opakowaniami oraz szerzenia idei zero waste. W ramach projektu zorganizujemy cykl warsztatów edukacyjnych poświęconych gospodarce obiegu zamkniętego (GOZ) oraz ekologii w życiu codziennym. Kulminacyjnym punktem będzie festiwal „Ekoświadomi”, który stanie się centrum ekologicznych inspiracji.

Warsztaty i festiwal to doskonałe okazje do zgłębienia wiedzy na temat wpływu działań ekologicznych na zdrowie, finanse i stan środowiska. Uczestnicy wydarzeń zdobędą praktyczne umiejętności w zakresie segregacji odpadów, recyklingu i upcyklingu. Jednym z ciekawszych elementów projektu będzie giełda rzeczy używanych, podczas której odbędą się spotkania promujące wymianę niepotrzebnych przedmiotów, by mogły one posłużyć innym.

Festiwal „Ekoświadomi” zrealizujemy w partnerstwie z firmą KOMA, lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich. Na stoiskach będzie można dowiedzieć się, jak prawidłowo segregować odpady, wykorzystywać resztki żywności, adoptować rośliny, wymieniać ubrania, ponownie wykorzystywać śmieci oraz produkować ekologiczne torby na zakupy i naprawiać zniszczone ubrania. Zorganizujemy również warsztaty, dla dzieci w formie gier edukacyjnych oraz prelekcje dla zainteresowanych. To idealna okazja, aby cała rodzina mogła nauczyć się nowych, ekologicznych nawyków i dowiedzieć się, jak chronić nasze wspólne dobro — planetę Ziemię.

Dołącz do nas i zostań częścią społeczności, która dba o przyszłość naszego środowiska. Razem możemy wiele osiągnąć i zmienić nasz świat na lepsze!

Sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego na podstawie umowy nr OŚ-5/2024 z dnia 31.05.2024 w kwocie 24 675,00 zł.
16 lipca 2024

Rozpoczynamy nabór wniosków o wsparcie w projekcie „Żywność największą potrzebą człowieka”.

Jeśli w swojej społeczności chcesz rozwinąć bądź utworzyć przedsiębiorstwo społeczne, zwiększające dostęp gotowych posiłków dla osób o niskich dochodach, a przy tym wesprzeć osoby zagrożone wykluczeniem... czytaj dalej

8 lipca 2024

Rozpoczynamy projekty na rzecz integracji obywateli państw trzecich

Przez najbliższy rok otoczymy wsparciem 80 obcokrajowców, przebywających w Polsce. Kompleksowe działania, które oferujemy, mają wesprzeć ich integrację społeczną i ułatwić funkcjonowanie w Polsce. Od kilku lat... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności