15 listopada 2018

Pomóż uratować święta wielu ludzi! Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności

Bank Żywności w Olsztynie od 18 lat ratuje święta tysięcy osób na Warmii i Mazurach, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku zbiórka odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia. Rok temu organizacja za pośrednictwem ponad 2,5 tysiąca wolontariuszy i dzięki zaangażowaniu mieszkańców regionu, zebrała prawie 44 tony jedzenia, z których możliwe było przygotowanie prawie 9 tysięcy świątecznych paczek dla potrzebujących. 

Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Bank Żywności podkreśla, że sytuacje, z którymi zmagają się potrzebujący wynikają z różnych przyczyn, często bardzo trudnych, których nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie oceniać, co przychodzi nam niestety coraz łatwiej, siedząc w ciepłym domu z zapełnioną po brzegi lodówką.

Nie osądzajmy pochopnie, a negatywną energię zamieńmy w dobry uczynek. Głód może mieć twarz każdego z nas i w każdym momencie życia los może nas niespodziewanie doświadczyć. Warto mieć tego świadomość, gdyż wówczas trochę inaczej patrzymy na świat, z większym zrozumieniem potrzeb innych ludzi. Ludzi, którzy często nie mieli wyboru  innej ścieżki życiowej na skutek niedających się przewidzieć okoliczności, jak chociażby wypadek czy choroba, która pochłania nie tylko wszystkie zarobione pieniądze, ale również ogranicza w ogóle możliwości zarobkowepodkreśla Marek Borowski, Prezes Banku Żywności w Olsztynie. 

Federacja Polskich Banków Żywności, w ramach której działa Bank Żywności w Olsztynie  przypomina, że dzięki temu, że zbiórka ma charakter ogólnopolski, gesty mogą być drobne, a osiągnięte efekty ogromne, mające realny wymiar i wpływ na życie innych. Bank Żywności w Olsztynie wraz z Partnerem Strategicznym tegorocznej zbiórki, marką Kamis, zachęcają do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie, słodycze.

Dzięki masowej skali działalności Banków Żywności oraz zaangażowaniu wielu osób produkty trafią do osób potrzebujących w całej Polsce jeszcze przed świętami. Dzieląc się swoimi zakupami ratujemy święta tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Niezależnie od zbiórki, Bank Żywności w Olsztynie systematycznie przekazuje osobom potrzebującym pozyskane od producentów, dystrybutorów oraz z sieci handlowych produkty żywnościowe, ze szczególnym uwzględnieniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Sprawdź, w których sklepach w Olsztynie możesz przekazać produkty spożywcze.

Sklep Adres
Biedronka ul. Sielska 12
Biedronka ul. Kołobrzeska 32
Biedronka ul. Wyszyńskiego 15
Biedronka ul. Barczewskiego 1
Biedronka ul. Stefana Okrzei 10
Biedronka ul. Partyzantów 67
Biedronka al. Piłsudskiego 50
Biedronka ul. Sikorskiego 21 a
Biedronka ul. Iwaszkiewicza 22 a
Biedronka ul. Bartąska 1
Biedronka ul. 5. Wieleńskiej Brygady AK 26
Biedronka ul. Wańkowicza 7
Biedronka ul. 1 Maja 5B
Społem Bławatek ul. Bałtycka 35
Społem Malwa al. Piłsudskiego 46
Społem Niezapominajka ul. Jagiellońska 33 a
Mila Rast IBES ul. Narcyzowa 1
Mila Rast ul. Kanta 10
Mila Rast ul. Dworcowa 39
Mila Rast ul. Gotowca 3
Mila Rast ul. Żytnia 10
Tesco HM ul. 5 Wieleńskiej Brygady AK 16
Tesco SM ul. Wrocławska 1
Stokrotka ul. Wilczyńskiego 1
Stokrotka ul. Bałtycka 90
Lidl ul. 5 Wieleńskiej Brygady AK 28A
Lidl ul. Barcza 52
Lidl ul. Bałtycka 39
Lidl ul. Tuwima 11
Lidl ul. Wilczyńskiego 25 c
Carrefour ul. Krasickiego 1b
Carrefour Aura ul. Piłsudskiego
Kaufland ul. Metalowa 2
Auchan ul. Sikorskiego 2 B
Piotr i Paweł ul. Tuwima 26

 

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności