3 czerwca 2021

Owsianka z musem jabłkowym 

Jak co miesiąc proponujemy przepis przygotowany przez zaprzyjaźnioną blogerkę. Tym razem zachęcamy do przygotowania owsianki z musem jabłkowym. 

Maja Świtkowska jest autorką bloga Kuchnia z Psychola. Kilka razy dzieliła się już z Wami swoimi przepisami. Tym razem zachęca Was do przygotowania owsianki z musem jabłkowym.

Składniki:

  • 1 szklanka płatków owsianych
  • mleko
  • około 1/2 łyżeczki soli
  • 2 1/2 łyżeczki cukru albo 2 łyżeczki miodu
  • 30 g masła
  • 5 łyżeczek musu jabłkowego + 1-2 łyżeczki do dekoracji

Przygotowanie:

Płatki przesypujemy do garnka i zalewamy mlekiem tak, by unosiły się na wierzchu. Dodajemy soli, mieszamy i zaczynamy gotować na średnim ogniu, mieszając od czasu do czasu, by płatki nie przywarły do garnka i się nie przypaliły. Gdy płatki wchłoną mleko i masa będzie gęsta wyłączamy ogień. Dodajemy masło i mieszamy. Następnie dodajemy mus i dosładzamy miodem lub cukrem. Dokładnie mieszamy i przekładamy na talerz. Na wierzch możemy dodać jeszcze odrobinę musu, i jeśli mamy i lubimy np. rodzynki, suszoną żurawinę czy orzechy.

Smacznego!

18 czerwca 2021

Czas na podniesienie kompetencji. Rozpoczęliśmy szkolenia w projekcie “O krok dalej”

Kilkanaście osób wzięło udział w pierwszych szkoleniach w ramach projektu “O krok dalej”. W Banku realizujemy projekt „O krok dalej”, którego celem jest włączenie organizacji społecznych z... czytaj dalej

18 czerwca 2021

Razem z Fundacją Citi przygotowaliśmy paczki dla seniorów

Kilkunastu pracowników Citi wraz z pracownikami Banku przygotowało paczki żywnościowe, które trafiły do seniorów. W ponad 500 paczkach żywnościowych znalazły się specjały przygotowane przez kuchnię Kuźni... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności