29 maja 2020

Niesamowici darczyńcy: 5000 zł na #AkcjaZupa

Maj kończy się w Banku Żywności w Olsztynie dobrymi wiadomościami. Ikano Bank Oddział w Polsce przekazał na #AkcjaZupa 5 tys. złotych, dzięki czemu uda nam się ugotować tysiąc dodatkowych posiłków dla seniorów. Jakby tego było mało, do rozwożenia obiadów dołączyli też pracownicy Fundacji Unum.

W ciągu niemal dwóch miesięcy trwania akcji ugotowaliśmy i rozwieźliśmy 2565 posiłków. Darowizna w postaci 5000 tysięcy złotych pozwoli nam na zabezpieczenie posiłków na, co najmniej, trzy tygodnie. To bardzo hojny gest. Jak do niego doszło?

– Ikano Bank Oddział w Polsce postanowił wesprzeć potrzebujących i przekazał nam 5000 złotych – mówi Piotr Danielewicz z Fundacji Unum. – W banku zastrzeżono jednak, abyśmy spożytkowali te pieniądze na wsparcie seniorów. Dowiedzieliśmy się, że Bank Żywności w Olsztynie organizuje wsparcie właśnie dla seniorów, więc postanowiliśmy pieniądze przekazać Wam.

Oprócz tego pracownicy fundacji zadeklarowali wsparcie w rozwożeniu obiadów i od dziś (29.05) trzykrotnie będą żywnościowymi kurierami.

– Lubimy pomagać  – śmieje się Piotr Danielewicz. – W czasie pandemii udało się nam np. zorganizować 2500 maseczek dla Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Fundacja Unum pomaga wyrównywać szanse edukacyjne dzieci i młodzieży, promując zdrowie, a także szerząc ideę społecznej odpowiedzialności wśród uczniów, pracowników, ich rodzin i przyjaciół.

A jeśli ktoś z Państwa chce wesprzeć naszą akcję i umożliwić, aby się rozrastała, to można nas weprzeć TUTAJ.

6 lipca 2020

Przepis Jagny Niedzielskiej: proziaki!

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam przepis zaprzyjaźnionej blogerki kulinarnej. Tym razem Jagna Niedzielska zachęca do wypieku podkarpackich chlebków, zwanych proziakami. – Od tej potrawy chyba całe moje gotowanie się... czytaj dalej

3 lipca 2020

Odmrażamy kulturę. Jam Session w Kuźni Społecznej!

Jazz, funk, blues, soul, pop – taka muzyka popłynie z głośników 9 lipca w Kuźni Społecznej. JAM SESSION #1 będzie można zobaczyć i odsłuchać poprzez transmisję na Facebooku. – Odmrażamy olsztyńską... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności