28 czerwca 2024

Nie wszystkie dzieci w wakacje są syte. Pomóż nam to zmienić!

W wakacje Bank Żywności w Olsztynie intensyfikuje działania na rzecz dożywiania dzieci, które w tym czasie nie mogą liczyć na posiłek w szkole.

Jak wynika z raportu Poverty Watch niemal 400 tys. dzieci w Polsce w 2023 roku żyło w rodzinach skrajnie ubogich. Natomiast ubóstwo relatywne obejmuje 980 tys. dzieci. Łącznie w ubóstwie skrajnym i relatywnym żyje zatem około 1,4 mln dzieci. W liczbie tej kryje się spory odsetek dzieci niedożywionych.

Bank Żywności w Olsztynie stara się wesprzeć organizacje, które zajmują się opieką i wychowaniem dzieci. Wśród odbiorców żywności są m.in.: Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi, Koło Dzieci Specjalnej Troski TPD Morąg, Fundacja Cel-Zmiana, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowcu, Nowomiejskie Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci „Błękitna Mila” i wiele, wiele innych.

90 ton żywności za 2 mln złotych

–  Od wielu lat pomagamy organizacjom, które wspierają i żywią dzieci, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy dzieci są pozbawione pełnowartościowych posiłków w szkołach, co szczególnie odbija się na dzieciach z rodzin ubogich. – mówi Jolanta Markiewicz, dyrektorka działu dystrybucji Banku Żywności w Olsztynie. – Spośród 300 organizacji, które z nami współpracują, ponad połowa zajmuje się opieką i dożywianiem dzieci i to im w 2023 roku w okresie wakacyjnym przekazaliśmy 90 ton żywności o wartości niemal 2 mln zł.

Warto dodać, że Bank Żywności w Olsztynie przez 6 lat brał udział w akcji „Napełniamy talerzyk”, podczas której wsparliśmy żywnościowo 54 tys. dzieci oraz akcji „Żółty Talerzyk, prowadzonej przez Kulczyk Foundation.

Dlatego wraz z rozpoczęciem wakacji, Bank Żywności w Olsztynie zintensyfikował działania, które mają zabezpieczyć dzieci niemogące liczyć na regularne posiłki w szkole. Jeśli chcesz nas wesprzeć w tych działaniach, to pomóż nam ufundować obiad dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Darowizny można przekazywać tutaj: https://olsztyn.bankizywnosci.pl/wsparcie-dzieci/

 

16 lipca 2024

Rozpoczynamy nabór wniosków o wsparcie w projekcie „Żywność największą potrzebą człowieka”.

Jeśli w swojej społeczności chcesz rozwinąć bądź utworzyć przedsiębiorstwo społeczne, zwiększające dostęp gotowych posiłków dla osób o niskich dochodach, a przy tym wesprzeć osoby zagrożone wykluczeniem... czytaj dalej

8 lipca 2024

Rozpoczynamy projekty na rzecz integracji obywateli państw trzecich

Przez najbliższy rok otoczymy wsparciem 80 obcokrajowców, przebywających w Polsce. Kompleksowe działania, które oferujemy, mają wesprzeć ich integrację społeczną i ułatwić funkcjonowanie w Polsce. Od kilku lat... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności