10 lipca 2019

Joanna Jędrzejczyk ambasadorką projektu „FOLM – Z natury do rynku pracy”!!

Joanna Jędrzejczyk zachęca młodych do działania! Mistrzyni mieszanych sztuk walk została ambasadorką projektu „FOLM – Z natury do rynku pracy”. Projekt wspiera młodych ludzi z Warmii i Mazur, którzy szukają swojej drogi życiowej i zawodowej. Partnerem projektu jest Bank Żywności w Olsztynie.

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności życiowych i zawodowych uczestników, aby stali się aktywni na rynku pracy i zmotywowani do kontynuowania nauki. Jest on adresowany do ludzi młodych w wieku 18-29 lat, które nie uczą się i nie pracują. Projekt jest realizowany w trzech europejskich krajach: Polska (Warmia i Mazury), Irlandia (Mid West) i Hiszpania (Cantabria), a jego liderem jest Centrum Innowacyjnej Edukacji. Przedsięwzięcie finansowane jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię za pośrednictwem EOG oraz Norweskiego Funduszu Grantowego dla Młodzieży.

Kilkudniowe ekscytujące wyprawy w teren, indywidualne spotkania z coachami, kontakty z pracodawcami, mają pomóc młodym ludziom uwolnić wewnętrzny potencjał, odkryć talenty i skierować ich na odpowiednią drogę zawodową.

Ambasadorką projektu w Polsce została Joanna Jędrzejczyk. Wielokrotna mistrzyni MMA, boksu, muai thai i kick-boxingu. Ma ona zachęcić młodych ludzi, aby zaczęli rozwijać swoje umiejętności i pracować nad zmianą dotychczasowego życia.

Wszyscy mamy zalety, umiejętności i potencjał. Nie każdy miał okazję i warunki, aby to odkryć, powalczyć o siebie i swoją przyszłość. Wierzę, że trenerzy projektu FOLM pomogą młodym ludziom odnaleźć najlepszą drogę życiową tłumaczy Joanna Jędrzejczyk. – Sama wiem, jak trudno było wybrać drogę zawodową – nie wolno się poddawać. Choćbyś upadał, to wstawaj i walcz. Jestem tego najlepszym przykładem.

Jedna z najpopularniejszych polskich sportsmenek ma pomóc w promocji projektu.

Wierzymy, że osoba, która swoją ciężką pracą i systematycznością dotarła na sportowy szczyt, będzie dla młodych ludzi inspiracją i zachętą do zmian mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie. Pierwszych kilkanaście osób korzysta już z projektu i mamy informację zwrotną, że taka forma rozwoju, to strzał w dziesiątkę. Zapraszam kolejne osoby do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie – dodaje.

Ambasadorami projektu FOLM w Hiszpanii są: trener piłkarski Quique Setien, oraz Sergio Canales, gracz Betisu Real i reprezentacji Hiszpanii. Serio Canales, który wielokrotnie w czasie piłkarskiej kariery zmagał się z kontuzjami pokazuje młodym, jak dążyć do realizacji celów niezależnie od przeciwieństw.

W projekcie wykorzystywany jest model kształcenia „Outdoor Learning” – czyli szkolenia w kontakcie z naturą. Dzięki przynoszącej pozytywne rezultaty metodzie, opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu, uczestnicy projektu korzystają z innowacyjnych form aktywizacji.

 

Program FOLM dedykowany jest dla osób, które:

-mają 18-29 lat;

-mieszkają na terenie Warmii i Mazur;

-przez ostatnich 6 miesięcy nie pracowały i nie uczyły się;

-chciałyby coś zmienić  w swoim życiu, ale nie za bardzo wiedzą, jak.

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt: kom. 698 345 652,

e-mail: folm.rekrutacja@bankizywnosci.pl

Więcej informacji na stronie: www.folmweb.com/pl

 

The FOLM project is funded by Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants fund for youth employment.

 

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności