10 lipca 2019

Joanna Jędrzejczyk ambasadorką projektu „FOLM – Z natury do rynku pracy”!!

Joanna Jędrzejczyk zachęca młodych do działania! Mistrzyni mieszanych sztuk walk została ambasadorką projektu „FOLM – Z natury do rynku pracy”. Projekt wspiera młodych ludzi z Warmii i Mazur, którzy szukają swojej drogi życiowej i zawodowej. Partnerem projektu jest Bank Żywności w Olsztynie.

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności życiowych i zawodowych uczestników, aby stali się aktywni na rynku pracy i zmotywowani do kontynuowania nauki. Jest on adresowany do ludzi młodych w wieku 18-29 lat, które nie uczą się i nie pracują. Projekt jest realizowany w trzech europejskich krajach: Polska (Warmia i Mazury), Irlandia (Mid West) i Hiszpania (Cantabria), a jego liderem jest Centrum Innowacyjnej Edukacji. Przedsięwzięcie finansowane jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię za pośrednictwem EOG oraz Norweskiego Funduszu Grantowego dla Młodzieży.

Kilkudniowe ekscytujące wyprawy w teren, indywidualne spotkania z coachami, kontakty z pracodawcami, mają pomóc młodym ludziom uwolnić wewnętrzny potencjał, odkryć talenty i skierować ich na odpowiednią drogę zawodową.

Ambasadorką projektu w Polsce została Joanna Jędrzejczyk. Wielokrotna mistrzyni MMA, boksu, muai thai i kick-boxingu. Ma ona zachęcić młodych ludzi, aby zaczęli rozwijać swoje umiejętności i pracować nad zmianą dotychczasowego życia.

Wszyscy mamy zalety, umiejętności i potencjał. Nie każdy miał okazję i warunki, aby to odkryć, powalczyć o siebie i swoją przyszłość. Wierzę, że trenerzy projektu FOLM pomogą młodym ludziom odnaleźć najlepszą drogę życiową tłumaczy Joanna Jędrzejczyk. – Sama wiem, jak trudno było wybrać drogę zawodową – nie wolno się poddawać. Choćbyś upadał, to wstawaj i walcz. Jestem tego najlepszym przykładem.

Jedna z najpopularniejszych polskich sportsmenek ma pomóc w promocji projektu.

Wierzymy, że osoba, która swoją ciężką pracą i systematycznością dotarła na sportowy szczyt, będzie dla młodych ludzi inspiracją i zachętą do zmian mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie. Pierwszych kilkanaście osób korzysta już z projektu i mamy informację zwrotną, że taka forma rozwoju, to strzał w dziesiątkę. Zapraszam kolejne osoby do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie – dodaje.

Ambasadorami projektu FOLM w Hiszpanii są: trener piłkarski Quique Setien, oraz Sergio Canales, gracz Betisu Real i reprezentacji Hiszpanii. Serio Canales, który wielokrotnie w czasie piłkarskiej kariery zmagał się z kontuzjami pokazuje młodym, jak dążyć do realizacji celów niezależnie od przeciwieństw.

W projekcie wykorzystywany jest model kształcenia „Outdoor Learning” – czyli szkolenia w kontakcie z naturą. Dzięki przynoszącej pozytywne rezultaty metodzie, opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu, uczestnicy projektu korzystają z innowacyjnych form aktywizacji.

 

Program FOLM dedykowany jest dla osób, które:

-mają 18-29 lat;

-mieszkają na terenie Warmii i Mazur;

-przez ostatnich 6 miesięcy nie pracowały i nie uczyły się;

-chciałyby coś zmienić  w swoim życiu, ale nie za bardzo wiedzą, jak.

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt: kom. 698 345 652,

e-mail: folm.rekrutacja@bankizywnosci.pl

Więcej informacji na stronie: www.folmweb.com/pl

 

The FOLM project is funded by Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants fund for youth employment.

 

17 października 2019

Pożar w Kuźni Społecznej!

Szanowni Państwo, Zakończyła się akcja gaszenia pożaru w Kuźni Społecznej. Obecnie trwa sprawdzanie budynku. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W tej chwili nie znane są przyczyny pożaru. Rozmiary zniszczeń są... czytaj dalej

16 października 2019

Jubileuszowe obchody Światowego Dnia Żywności

16 października przypada 40 rocznica utworzenia obchodów Światowego Dnia Żywności. Bank Żywności w Olsztynie, który na co dzień przeciwdziała marnowaniu jedzenia, organizuje w tym dniu akcje edukacyjne. Premiera... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności