13 grudnia 2018

Gala Wolontariatu 2018

Za nami Gala Wolontariatu, na której wyróżnione zostały najbardziej aktywne osoby działające na rzecz innych. Wydarzenie odbyło się w 12 grudnia w auli Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie. 

Głównym punktem programu było wręczenie podziękowań dla wolontariuszy, organizacji społecznych z regionu, instytucji i firm, które angażowały się w Świąteczną Zbiórkę Żywności oraz inne akcje w ciągu roku, organizowane przez Bank Żywności w Olsztynie.

Tradycją jest, że pod koniec roku organizujemy Galę Wolontariatu, aby podziękować wszystkim tym, którzy angażowali się w pomaganie innym. W tak uroczysty sposób wyróżniamy piękne postawy osób, szkół, firm, instytucji, które nie są obojętne na czyjś trudniejszy los – mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Stałym punktem programu jest podsumowanie działalności organizacji w 2018 roku. A ten był intensywny dla rozwoju Banku Żywności w Olsztynie. Nowe projekty aktywizacyjne, wspieranie potrzebujących, projekty przeciwdziałające marnowaniu żywności, remont magazynu, rewitalizacja obiektu, w którym powstaje Kuźnia Społeczna i nowy międzynarodowy projekt FOLM – From Outdoors to Labour Market, to tylko część działań, które pokazują jak pracowity był to mijający rok.

Gala Wolontariatu była również okazją do podsumowania projektu, dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, pt. „Aktywne i skuteczne organizacje – silny region”. Brało w nim udział 6 organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego. Więcej o projekcie tutaj. W ramach podsumowania projektu FIO, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Jak nie marnuję”. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy upominki.

Galę Wolontariatu uatrakcyjniły występy muzyczne w wykonaniu wychowanków Pałacu Młodzieży: Matusza Samko, Oliwii Kordek oraz Emilii Czarnyszewicz.

Nagrodzone prace w konkursie „Jak nie marnuję”:


 

Gala Wolontariatu została dofinansowana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorząd Powiatu Olsztyńskiego.

 

 

 

28 stycznia 2020

Pomoc nadchodzi od świtu

W chwili, gdy wiele osób jeszcze śpi, w trasę wyruszają nasze auta, którymi odwiedzamy zaprzyjaźnione sklepy, aby odebrać i uratować przed zmarnowaniem żywność z krótkim terminem ważności. Tego samego dnia... czytaj dalej

24 stycznia 2020

Po raz kolejny startujemy z Pomarańczową Szkołą

To jeden z tych projektów, który daje nam szczególną radość, bo dzięki niemu będziemy edukować najmłodszych. Wkrótce uruchomimy kolejną edycję Pomarańczowej Szkoły, w ramach której przeprowadzimy cykl... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności