24 lipca 2020

Dołącz do tych, którzy mają siłę wstać z łóżka!

Jak się masz? Jesteś radosny czy przygnębiony? Życie to dla Ciebie jeden wielki fun czy walka o to, aby podnieść się z łóżka każdego dnia? Jeśli masz wrażenie, że codzienność Cię przerasta, przeczytaj, proszę ten krótki tekst.

Pewnie nieraz słyszałeś, że jesteś do bani. Że za mało się starasz, że inni są lepsi. Wystarczy, że włączysz komputer i już widzisz uśmiechnięte twarze, fajne ciuchy, dobre samochody. Fart, którego Ci brakuje. Wydaje Ci się, że świat pędzi do przodu, a Ty zostajesz z tyłu. I nie wiesz, jak ruszyć z miejsca i go dogonić. A otoczenie, zamiast wspierać — dodatkowo dołuje. Wiesz, co możesz zrobić? Spakować plecak i zniknąć. Póki co — na tydzień. Zmienić otoczenie, nie myśląc o niczym. Nie przejmując się tym, że nie masz kasy i fajnych ciuchów. Myślałeś czasem o tym, ale brakowało Ci odwagi, prawda? Zorganizujemy Ci tydzień z dala od cywilizacji. Wśród ludzi takich jak Ty. Może zadowolonych z siebie, a może nie do końca spełnionych, poszukujących swojego miejsca na ziemi, ale z dużym potencjałem. Nie oceniających tego, kim jesteś i co przeżyłeś. Przez tydzień nie usłyszysz słowa krytyki. Za to dowiesz się, jakie masz zalety i w czym jesteś dobry. Bo wiemy, że jesteś. Masz potencjał, którego sam nie potrafisz odkryć, a my Ci w tym pomożemy. I zastanowimy się w fajnych okolicznościach przyrody, co mógłbyś robić w życiu, żeby czuć się OK. Za nic nie płacisz, damy Ci namiot, śpiwór i jak trzeba — ciuchy. Zapewnimy super wyżywienie. Daj nam tylko tydzień ze swojego życia. Projekt, w którym weźmiesz udział, zaliczyło na Warmii i Mazurach już ponad 50 osób w wieku 18-30 lat. Wiesz, co mówią, kiedy wracają z wyprawy? Że to najlepsza decyzja w ich życiu. Jesteśmy przekonani, że powiesz to samo.

Info: 698 345 652

folm.rekrutacja@bankizywnosci.pl

Daty najbliższych wyjść w sierpniu:

20-26.08

28.08 – 03.09

 

Opinie innych uczestników wypraw

Zuzia
Po powrocie z wyprawy mam większą energię i motywację do działania. Na obozie zaczęłam tworzyć listę swoich celów do zrealizowania i pomału odhaczam kolejne punkty. Wprowadziłam nowe nawyki do swojej codzienności, jak choćby poranne ćwiczenia rozciągające, które dobrze wpływają na moje ciało i stan umysłu. Udział w projekcie pomógł mi zmierzyć się z lękami przed nowym środowiskiem. Od września idę na studia i wiem, że ze spokojem i otwartością wejdę w relacje, które czekają w akademiku i na zajęciach.

Andrzej
Jestem wzruszony tym, jak przez tydzień udało nam się zbudować relacje i atmosferę w grupie. To był przełomowy czas w moim życiu. Trenerzy i uczestnicy dali mi akceptację i motywację. Moje przemyślenia się wyklarowały, wiem lepiej, co chcę robić w życiu. Dostałem powera na dalszą drogę. Dowiedziałem się, jakie drzemią we mnie talenty i umiejętności, z których do tej pory nie zdawałem sobie sprawy. To wspaniały projekt i żałuję tylko, że tak szybko skończyła się wyprawa. Las naprawdę zmienia ludzi i mocno integruje grupę.

Małgorzata
Ta wyprawa odbudowała we mnie zaniedbaną potrzebę kontaktu z naturą. Poza tym dała zestaw narzędzi, umiejętności przydatnych w życiu codziennym, Odcięci od pochłaniających czas social media, szumu medialnego, mogliśmy skupić się na sobie samych, budowaniu głębokich relacji i współpracy w grupie. Las pokazał nam, że mając cel jak np. budowa obozowiska, nie jest potrzebny lider grupy, tylko zaangażowanie każdego z nas. Ważny był feedback, który dawaliśmy sobie nawzajem. Bez oceniania, za to z tolerancją i otwartością uczyliśmy się od siebie. Dzięki temu każdy z nas pokonał wstyd i niepewność, a zyskał wiarę w swoje unikalne umiejętności, którymi dzielił się z innymi.

O Projekcie

Celem projektu jest zmotywowanie młodych ludzi i wsparcie ich w wejściu na rynek pracy lub w powrocie do edukacji. W projekcie From Outdoors to Labour Market będzie uczestniczyło blisko 1000 młodych ludzi z trzech krajów. FOLM jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię za pośrednictwem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz Norweskiego Funduszu Grantowego dla Młodzieży. Więcej o projekcie TUTAJ.

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności