17 marca 2020

COVID-19. Bank Żywności udziela wsparcia

Bank Żywności w Olsztynie wraz z innymi organizacjami pomocowymi został włączony do ogólnopolskiego systemu zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19. Żywność z Banku będzie przekazywana osobom objętym kwarantanną.

Bank Żywności w Olsztynie wraz z innymi organizacjami pomocowymi został włączony do ogólnopolskiego systemu zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Decyzja o zaangażowaniu Banków Żywności zapadła na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Ustalono, że zasoby żywnościowe pozyskiwane przez Banki od producentów i sieci handlowych mogą być udostępniane osobom objętym kwarantanną. Schemat udzielania wsparcia wygląda następująco:

KROK 1

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje lokalny Ośrodek Pomocy Społecznej o osobie objętej kwarantanną.

KROK 2

OPS weryfikuje, czy dana osoba potrzebuje pomocy żywnościowej.

KROK 3

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dostarcza OPS wykaz organizacji deklarujących pomoc żywnościową.

KROK 4

OPS kontaktuje się z wybraną organizacją i określa zapotrzebowanie.

KROK 5

OPS kontaktuje się z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Wojsk Obrony Terytorialnej lub Policji skąd ma odebrać żywność i dokąd ją dostarczyć.

Jednocześnie Bank Żywności w Olsztynie będzie realizował dostawy żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Jednak decyzję o redystrybucji wśród osób potrzebujących Bank pozostawia Organizacjom Partnerskim Lokalnym.

 

29 maja 2020

Niesamowici darczyńcy: 5000 zł na #AkcjaZupa

Maj kończy się w Banku Żywności w Olsztynie dobrymi wiadomościami. Ikano Bank Oddział w Polsce przekazał na #AkcjaZupa 5 tys. złotych, dzięki czemu uda nam się ugotować tysiąc dodatkowych posiłków dla... czytaj dalej

29 maja 2020

Speed Up Your Business: firmy zaczynają swoją przygodę

Bank Żywności w Olsztynie rozpoczyna program akceleracyjny, w ramach którego dziesięć przedsiębiorstw z regionu zostanie otoczonych wsparciem, mającym na celu podniesienie ich konkurencyjności. Z pierwszymi... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności