29 stycznia 2024

Chcesz zostać kucharzem? Weź udział w bezpłatnym kursie Like a Chef

Chcesz coś zmienić w swoim życiu i zdobyć nowe kwalifikacje? Weź udział w bezpłatnym kursie Like a Chef, przygotowującym do pracy w zawodzie kucharza. 

Po raz kolejny uruchamiamy nabór do kursu Like a Chef, który realizujemy wspólnie z Electrolux Food Foundation. Kurs to intensywny, 80-godzinny program kulinarny, pod okiem profesjonalnego szefa kuchni, podczas którego uczestnicy zdobędą niezbędne umiejętności, pozwalające znaleźć pracę w gastronomii. Kurs wieńczy egzamin, a każdy z uczestników uzyska certyfikat wystawiony przez Electrolux Food Foundation oraz Światowe Stowarzyszenie Stowarzyszeń Szefów Kuchni.

Czego się nauczysz? 

Kurs Like a Chef będziemy realizować w pełni wyposażonej kuchni warsztatowej Kuźni Społecznej. W programie przewidzieliśmy m.in. naukę przygotowywania wywarów, sosów, marynat, chłodników, śniadań, dań makaronowych, wegańskich, wegetariańskich, mięsnych, rybnych, deserów. Nie zabraknie oczywiście kuchni z zastosowaniem zasad zero waste, zagadnień dotyczących systemu HACCP, czy dyskusji na temat prowadzenia lokalu gastronomicznego. Szczegółowy program znajdziesz TUTAJ. 

Dla kogo?

Poszukujemy osób pełnoletnich, bezrobotnych oraz żyjących w poczuciu wykluczenia ze względów np.: ekonomicznych, geograficznych, edukacyjnych, zdrowotnych, kulturowych, społecznych, religijnych, prawnych, narodowościowych i etnicznych. Mile widziane są osoby z niepełnosprawnościami.

Czy to kosztuje?

Nie! Kurs jest bezpłatny, zapewniamy niezbędną odzież ochronną, wyposażenie kuchni i produkty. Wymagamy jedynie aktywności i uczestnictwa w kursie.

Kiedy? 

Przewidzieliśmy w tym roku cztery edycje kursu (można wziąć udział tylko w jednej). Ważne, o przyjęciu na kurs decyduje spełnienie warunków formalnych oraz kolejność zapisów. Zatem, nie zwlekaj! Formularz rejestracyjny znajdziesz TUTAJ.

  • EDYCJA I 4.03-9.04.2024
  • EDYCJA II: 6.05-25.05.2024
  • EDYCJA III: 9.09-1.10.2024
  • EDYCJA IV.11-27.11.2024

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności