16 czerwca 2020

Będzie jeżdżone! Nowe auto do transportu żywności

Czysty, lśniący, wprost igiełka – taki jest najnowszy DAF, który zasilił flotę aut Banku Żywności. Samochód posłuży nam do rozwożenia dużych transportów żywności.

Auto, na które czekaliśmy od dawna, odebraliśmy w siedzibie Grupy DBK w Olsztynie. Dla nas najważniejsze jest to, że będzie mógł zabrać dziewięć ton ładunku i pomieścić aż 16 palet żywności, a wszystko w zabudowie izotermicznej. Nowe auto zastąpiło podobny samochód, który, niestety, wydał ostatnie tchnienie po kilkunastu latach ciężkiej pracy.

– Nowy DAF będzie służył nam przede wszystkim do transportu żywności z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W wyjątkowych sytuacjach wykorzystamy go również do transportu żywności uratowanej przed zmarnowaniem – wyjaśnia Adrian Piotrowicz, specjalista ds. dystrybucji.

408 tys. złotych na zakup DAF-a otrzymaliśmy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który sfinansował pojazd w 100 proc.

W tej chwili we flocie Banku znajduje się kilka aut, które służą nam na co dzień do transportu żywności, którą ratujemy przed zmarnowaniem. Auta Banku odbierają produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia od producentów i hurtowników oraz rozwożą żywność do zaprzyjaźnionych organizacji pomocowych. Na wyposażeniu znajdują się także furgon-chłodnia oraz 2 samochody osobowe, w tym jeden, który parę miesięcy temu otrzymaliśmy jako darowiznę od olsztyńskiej prokuratury.

6 lipca 2020

Przepis Jagny Niedzielskiej: proziaki!

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam przepis zaprzyjaźnionej blogerki kulinarnej. Tym razem Jagna Niedzielska zachęca do wypieku podkarpackich chlebków, zwanych proziakami. – Od tej potrawy chyba całe moje gotowanie się... czytaj dalej

3 lipca 2020

Odmrażamy kulturę. Jam Session w Kuźni Społecznej!

Jazz, funk, blues, soul, pop – taka muzyka popłynie z głośników 9 lipca w Kuźni Społecznej. JAM SESSION #1 będzie można zobaczyć i odsłuchać poprzez transmisję na Facebooku. – Odmrażamy olsztyńską... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności