28 lipca 2021

Bądź jak Arkadiusz. Zostań naszym wolontariuszem

Nie ważne ile masz lat, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Ważne jest twoje zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym. Możesz dołączyć do grona wolontariuszy, którzy wspierają naszą organizację.

Na zdjęciu widzicie Arkadiusza, który właśnie zrobił sobie odpoczynek od pracy w korporacji. Nadrobił zaległe sprawy, uporządkował bieżące zadania i stanął przed perspektywą powrotu do dawnych zajęć – Pomyślałem jednak, że mam jeszcze trochę czasu i mógłbym podziałać, jako wolontariusz – wyjaśnia. – W pierwszej chwili chciałem iść do schroniska dla zwierząt, ale obawiałem się, że z połową tego schroniska wrócę do domu… Potem rozważałem działanie w partii politycznej, ale to grząski grunt. I wtedy trafiłem na Bank Żywności. Podjąłem decyzję, że przyjdę do Was, spróbuję i dowiem się, czy moje umiejętności mogą być dla was przydatne.

Pierwszego dnia Arkadiusz wybrał się na codzienny pozysk żywności od sieci handlowych i obejrzał magazyny Banku. Po jakimś czasie sam wybrał się w poranny kurs po sklepach i całkiem nieźle mu poszło. Wkrótce będzie dzielił się swoimi umiejętnościami sprzedażowymi z pracownikami bankowej Kuźni Społecznej.

– Wielu zadań banku nie zrealizowalibyśmy bez udziału wolontariuszy – mówi Jolanta Markiewicz, kierowniczka promocji i komunikacji Banku Żywności w Olsztynie. –  Dzięki nim poszerzamy pole działania i docieramy do większej liczby miejsc i organizacji. Często też pojawiają się u nas wolontariusze, jak Arkadiusz, którzy mają bogate doświadczenie zawodowe, które możemy wykorzystać na kilku płaszczyznach. Na takiej współpracy korzystają obie strony.

Jeśli chcecie, jak Arek, dołączyć do naszego zespołu, to nic prostszego. Nie trzeba mieć dużego doświadczenia jak nasz nowy wolontariusz. Liczy się zaangażowanie i chęć do pracy, wszystkiego co niezbędne nauczymy. Poszukujemy wsparcia na różnych polach: przy organizacji wydarzeń, zbiórek, do pracy w magazynie przy redystrybucji żywności pozyskiwanej codziennie ze sklepów i hurtowni lub tej dystrybuowanej systemowo z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa oraz do pozyskiwania żywności od producentów, praca taka może być wykonywana zdalnie.

Zainteresowani wolontariatem?

Piszcie na adres: jolanta.markiewicz@bankizywnosci.pl

22 września 2021

Bakcyl dobrych nawyków

Wiedza niepoparta praktyką bywa ulotna. Eksperymenty, naukowe ciekawostki i warsztaty pod szyldem #FoodScienceClass finansowanym przez EIT Food, to pigułka umiejętności dotyczących zdrowego żywienia. 15 i 16 września... czytaj dalej

17 września 2021

Przekaz dla konsumenta

Certyfikaty i znaki jakości to leitmotiv kolejnego spotkania w ramach trzeciej edycji wydarzenia KUŹNIA SPOŁECZNA. ECO TRENDY #warsztaty #wiedza #inspiracje. W sobotę, 18 września, razem z producentami zastanowimy... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności