2 listopada 2020

Akcja Zupa – reaktywacja

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawia, że Bank Żywności w Olsztynie po raz drugi wesprze olsztyńskich seniorów i niepełnosprawnych. Liczmy też na Waszą pomoc!

Kilka miesięcy temu, gdy ze względu na postępującą pandemię koronawirusa, zostaliśmy w domach, wiele osób dotknęły ograniczenia. Odczuli je przede wszystkim seniorzy i osoby niepełnosprawne, szczególnie narażone na zakażenie. Postanowiliśmy wówczas im pomóc, gotując i dostarczając pełnowartościowe posiłki. Nasze działanie nazwaliśmy Akcja Zupa.

Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania i odzewu. Po kilku tygodniach działania rozwoziliśmy niemal 200 obiadów tygodniowo, a w akcję zaangażowało się wiele instytucji i wolontariuszy. Jedzenie seniorom dostarczali członkowie Rotaract, przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej, Fundacji Unum, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, osoby prywatne, harcerze z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. Do pomocy dołączyły też instytucje i prywatni darczyńcy, zasilając budżet akcji. Ostatecznie przez kwartał udało się nam ugotować i rozwieść niemal 3200 posiłków.

Obecny wzrost zakażeń koronawirusem sprawia, że grupa najstarszych osób jest ponownie najbardziej narażona na niebezpieczeństwo. Chcemy je zachęcić do tego, aby ograniczyły wyjścia z domu, a my ugotujemy i dowieziemy im posiłki.

Akcję Zupa rozpoczynamy już jutro (3.11). Jeśli chcecie wesprzeć olsztyńskich seniorów, to można to zrobić przekazując darowiznę, za którą dokupimy żywność.  Możecie też dołączyć do zespołu wolontariuszy. W tej sprawie należy kontaktować się z Alicją Łabuko: 662 122 009

Aktualizacja (9.11). Uruchomiliśmy także możliwość przekazywania wpłat w serwisie Zrzutka. Zachęcamy Was do wpłacania darowizn:

www.zrzutka.pl/z/akcjazupa

 

 

12 maja 2021

Prezes Banku: – Powinniśmy mieć większy szacunek do żywności

Na łamach branżowego miesięcznika “Bieżące Informacje, wydawanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie dzieli się uwagami na... czytaj dalej

6 maja 2021

Gra komputerowa na zakończenie projektu

Wielkimi krokami zbliżamy się do finału międzynarodowego projektu edukacyjnego, w ramach którego uczyliśmy młodzież jak walczyć z marnowaniem żywności i ograniczeniem odpadów opakowaniowych. Projekt EGGS... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności