2 listopada 2020

Akcja Zupa – reaktywacja

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawia, że Bank Żywności w Olsztynie po raz drugi wesprze olsztyńskich seniorów i niepełnosprawnych. Liczmy też na Waszą pomoc!

Kilka miesięcy temu, gdy ze względu na postępującą pandemię koronawirusa, zostaliśmy w domach, wiele osób dotknęły ograniczenia. Odczuli je przede wszystkim seniorzy i osoby niepełnosprawne, szczególnie narażone na zakażenie. Postanowiliśmy wówczas im pomóc, gotując i dostarczając pełnowartościowe posiłki. Nasze działanie nazwaliśmy Akcja Zupa.

Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania i odzewu. Po kilku tygodniach działania rozwoziliśmy niemal 200 obiadów tygodniowo, a w akcję zaangażowało się wiele instytucji i wolontariuszy. Jedzenie seniorom dostarczali członkowie Rotaract, przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej, Fundacji Unum, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, osoby prywatne, harcerze z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. Do pomocy dołączyły też instytucje i prywatni darczyńcy, zasilając budżet akcji. Ostatecznie przez kwartał udało się nam ugotować i rozwieść niemal 3200 posiłków.

Obecny wzrost zakażeń koronawirusem sprawia, że grupa najstarszych osób jest ponownie najbardziej narażona na niebezpieczeństwo. Chcemy je zachęcić do tego, aby ograniczyły wyjścia z domu, a my ugotujemy i dowieziemy im posiłki.

Akcję Zupa rozpoczynamy już jutro (3.11). Jeśli chcecie wesprzeć olsztyńskich seniorów, to można to zrobić przekazując darowiznę, za którą dokupimy żywność.  Możecie też dołączyć do zespołu wolontariuszy. W tej sprawie należy kontaktować się z Alicją Łabuko: 662 122 009

Aktualizacja (9.11). Uruchomiliśmy także możliwość przekazywania wpłat w serwisie Zrzutka. Zachęcamy Was do wpłacania darowizn:

www.zrzutka.pl/z/akcjazupa

 

 

19 listopada 2020

W Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2019 wydaliśmy niemal 2200 ton żywności!

Dobiegła końca kolejna edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Jego celem było zapewnienie najuboższym... czytaj dalej

18 listopada 2020

Świąteczna Zbiórka Żywności. Również w Internecie!

W dniach 23-28 listopada w wybranych sklepach w Olsztynie i na terenie województwa odbędzie się świąteczna zbiórka żywności. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne przeprowadzimy ją w dwóch miejscach: w... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności