9 marca 2022

Olsztynianie przekazali ponad 61 000 złotych na pomoc dla Ukrainy!

Podczas niedzielnego(6.03) koncertu „Olsztyn solidarny z Ukrainą” ze zbiórki pieniędzy, wpłat kartą i licytacji przedmiotów udało się nam w niedzielę zebrać 61505,20 złotych. Dodatkowo podczas zbiórki rzeczowej ofiarowano żywność, odzież, obuwie, chemię i kosmetyki, które zebraliśmy aż w 68 kartonach!

Po raz kolejny olsztynianie pokazali, że są niesamowici!

Zebrane pieniądze przekażemy na pokrycie bieżących potrzeb uchodźców, którzy trafili do Olsztyna i do pozostałych miejscowości regionu. Dzięki hojności mieszkańców będziemy mogli sfinansować usługi i aktywności dla naszych przyjaciół, które ułatwią im rozpoczęcie życia w Polsce i choć na chwilę pozwolą im oderwać się od wojennego koszmaru. Z kolei darowizny rzeczowe trafią bezpośrednio do mieszkańców Ukrainy, w tym do Łucka – miasta partnerskiego Olsztyna.

Podziękowania należą się przede wszystkim darczyńcom, którzy wsparli uchodźców datkiem lub darowizną rzeczową. Chcielibyśmy podziękować także partnerom, sponsorom, 40-osobowej grupie wolontariuszy i Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, który swoim zapałem i doświadczeniem sprawił, że całe wydarzenie nabrało profesjonalnego charakteru.

 

 

21 maja 2024

Rozpoczynamy nową kuchenną przygodę – projekt Kitchen Adventure!

Zmiana nawyków żywieniowych w społeczeństwie, promowanie zdrowego odżywiania, wspieranie bardziej zrównoważonego systemu żywnościowego w Unii Europejskiej i ochrony klimatu to cele naszego najnowszego projektu... czytaj dalej

16 maja 2024

Spotkaj się z nami w Elblągu i weź udział w projekcie!

21 maja 2024 roku zapraszamy do Domu do Cisem w Elblągu (ul. Stawidłowa 3) na spotkanie informacyjne prezentujące dwa nasze projekty.  Bank Żywności w Olsztynie oraz Stowarzyszenie ESWIP w Elblągu od wielu lat... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności