7 czerwca 2019

Za nami pierwszy etap programu edukacyjnego „EkoMisja – Nie marnuję!”

Kolorowe rysunki, makiety oraz…scenka teatralna! Zakończył się pierwszy etap programu edukacyjnego „EkoMisja – Nie marnuję!”. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej im. szer. Bolesława Krawczyńskiego w Kosewie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu udowodniły, że warto dbać o ochronę środowiska.

Misją całego programu jest zwiększenie świadomości na temat ekologicznych skutków marnowania żywności, wśród dzieci i młodzieży. Projekt „Klasa” stanowił pierwszy etap programu. Obejmował  opracowanie poniższych tematów przez uczniów szkół podstawowych:

PROJEKT I: „Jak przekonać rówieśników, aby dbali o planetę”

PROJEKT II: „Nasza planeta za 100 lat, jeśli nic nie zmienimy”

PROJEKT III: „Jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli już teraz zaczniemy o nią dbać”

PROJEKT IV: „Jakie działania może podjąć każdy z nas dla ratowania planety”

Uczniowie przedstawili efekty swoich prac. Na uwagę zasługuje kreatywność i pomysłowość młodych ludzi. Każda z grup wniosła duży wkład i zaangażowanie w opracowanie poszczególnych tematów – czego skutkiem były niesamowite efekty końcowe. Dzieci zaprezentowały makiety i plakaty, ukazujące wygląd naszej planety na przestrzeni 100 lat – w wersji zanieczyszczonej oraz zadbanej. Inna z grup nagrała filmik, w którym uczniowie namawiali rówieśników, aby dbali o planetę. Jedna z klas przygotowała scenkę teatralną, uświadamiającą widzom, ile żywności jest marnowane i jak wpływa to na zaśmiecanie środowiska. Był też i wierszyk na temat zanieczyszczenia naszej planety. Inna grupa zaprezentowała działania, jakie każdy może podjąć każdy z nas, by ratować Ziemię.

Dzieciaki pokazały, że nawet najmniejszy krok przyczynia się do ochrony środowiska. Takich postaw z powodzeniem mogą uczyć się od nich dorośli!

19 sierpnia 2019

Wspólna akcja olsztyńskiej sieci „Społem” PSS i Banku Żywności w Olsztynie!

Rusza Akcja Skarbonka! Już od września klienci sklepów „Społem” PSS w Olsztynie będą mogli zaangażować się w ratowanie żywności. W świetle uchwalonej ostatnio ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu... czytaj dalej

13 sierpnia 2019

Bank Żywności w Olsztynie na Festiwalu Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla

Kiermasz produktów żywnościowych wytwarzanych naturalnymi metodami, konkursy na najlepszą potrawę regionalną, jak też pokazy przygotowywania i degustacje wykwintnych dań – to wszystko już 25 sierpnia 2019 na... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności