11 marca 2024

Wielkanocna Zbiórka Żywności – 15/16.03! Bądźcie z nami!

Tradycyjnie tuż przed świętami zapraszamy Was do udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności, która odbędzie się w dniach 15-16 marca. 

Tym razem zbiórkę przeprowadzimy w 33 sklepach Olsztyna. Naszych wolontariuszy będzie można spotkać w wybranych marketach i dyskontach sieci: Społem, Lidl, Biedronka, Carrefour, Kaufland, Intermarche oraz Netto.

Oprócz tego, dzięki wsparciu organizacji partnerskich i setek wolontariuszy, żywność będziemy zbierać w kilkudziesięciu miastach regionu: Kętrzynie, Lubawie, Piszu, Lidzbarku Warmińskim, Dobrym Mieście, Nidzicy, Działdowie, Bartoszycach, Ornecie, Orzyszu, Biskupcu, Bisztynku, Giżycku, Morągu, Olecku, Węgorzewie, Barczewie, Gołdapi, Nowym Mieście Lubawskim, Miłakowie oraz Gietrzwałdzie, Gaudynkach, Świątkach i Kruzach.

Żywność, którą uda się nam zebrać w ten weekend, przeznaczymy na przygotowanie paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Oprócz tego część produktów zostanie przeznaczona na organizację corocznego śniadania wielkanocnego dla osób samotnych.

Jeśli chcielibyście się zaangażować i pomóc nam w organizacji zbiórki to wciąż poszukujemy wolontariuszy. Można się zgłaszać pod nr telefonu: 662 243 186.


Jeśli nie możecie wziąć udziału w zbiórce lub jesteście spoza województwa a sprawy regionu i losy jego mieszkańców leżą Wam na sercu, to możecie wziąć udział także w internetowej zbiórce żywności. Za przekazaną kwotę zakupimy produkty dla osób potrzebujących. Więcej TUTAJ.

 

 

19 kwietnia 2024

Żywność największą potrzebą człowieka – przyjdź na spotkanie i weź udział w projekcie!

25 kwietnia chcemy zaprosić zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, dotyczącym projektu „Food is the Greatest Human Need Program”  (Żywność największą potrzebą człowieka) w ramach,... czytaj dalej

12 kwietnia 2024

Rozpoczęliśmy kolejną edycję Food Heroes. Na nasze lekcje czeka 10 000 dzieci!

O żywności dla dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt Food Heroes zakłada edukację dzieci ze szkół podstawowych z klas I-IV oraz przedszkolaków w wieku 5-6 lat w zakresie zrównoważonych zachowań... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności