8 listopada 2019

Uratuj komuś święta – nadchodzi Świąteczna Zbiórka Żywności!

Już 29-30 listopada wypatrujcie w sklepach pomarańczowych koszulek! Bank Żywności w Olsztynie po raz 20ty ratuje święta tysięcy osób na Warmii i Mazurach, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W ubiegłym roku, z pomocą ponad 2,5 tysiąca wolontariuszy i dzięki zaangażowaniu mieszkańców regionu, podczas dwóch dni zebrano aż 38 ton jedzenia! 

Czasem wystarczy niewielki gest, aby na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech… Podarowanie żywności to najprostszy sposób na pomaganie. Jedyne, co potrzebujemy zrobić, to kupić kilka produktów spożywczych więcej, po czym przekazać je przy kasach wolontariuszom Banku Żywności w Olsztynie.

Świąteczna Zbiórka Żywności ma charakter ogólnopolski, więc nawet jedna dodatkowo kupiona paczka makaronu, kilogram mąki, opakowanie ryżu czy tabliczka czekolady – dorzucone do zbiórkowego koszyka – sprawią, że efekty akcji Banków Żywności realnie przełożą się na życie najbardziej potrzebujących.

Co roku na pomoc czekają nie tylko osoby, których mimo pracy zarobkowej nie stać na urządzenie świąt. Są to też osoby starsze, ludzie zmagający się z chorobami, samotni rodzice. Często nie dostrzegamy tych wielu ludzi, będących w potrzebie… Okoliczności, którym na co dzień stawiają czoła, w wielu przypadkach wynikają z przyczyn niezależnych od nich samych. Dlatego też nie należy ich negatywnie oceniać i zbyt pochopnie kategoryzować.

W tym świątecznym czasie otwórzmy swoje serca i pomóżmy tym, których nie stać na zakup produktów żywnościowych. Kiedy przed świętami zapełniamy swoją lodówkę, często zapominamy, że obok nas jest ktoś, kto nie może sobie na to pozwolić – podkreśla Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Podczas zbiórek najbardziej pożądane są konkretne produkty – zarówno te, niezbędne do przygotowania świątecznych potraw, jak i te z dłuższym terminem ważności, jak: cukier, mąka, słodycze, bakalie, olej, konserwy mięsne i rybne czy przetwory owocowe/warzywne w puszkach.

Tegoroczna świąteczna zbiórka żywności będzie przebiegała w następujących sklepach na terenie Olsztyna:

 1. BIEDRONKA ul. Iwaszkiewicza 22a
 2. BIEDRONKA ul. Wyszyńskiego 15
 3. BIEDRONKA ul. Piłsudskiego 50
 4. BIEDRONKA ul. Bartąska 1
 5. BIEDRONKA ul. Kołobrzeska 32
 6. BIEDRONKA ul. Sikorskiego 21a
 7. BIEDRONKA ul. Okrzei 10
 8. BIEDRONKA ul. Sielska 12
 9. BIEDRONKA ul. Pstrowskiego
 10. BIEDRONKA ul. Barczewskiego 1
 11. BIEDRONKA ul. Partyzantów 67
 12. BIEDRONKA ul. Wańkowicza 7
 13. BIEDRONKA ul.1-go Maja 5b
 14. LIDL ul. Bałtycka 39
 15. LIDL ul. Tuwima 11
 16. LIDL ul. Barcza 52
 17. LIDL ul. Pstrowskiego 28a
 18. LIDL ul. Wilczyńskiego 25c
 19. LIDL ul. Kołobrzeska 31
 20. TESCO ul. Hanki Sawickiej 1
 21. AUCHAN al. Gen. Sikorskiego 2B
 22. KAUFLAND ul. Metalowa 2A
 23. CARREFOUR ul. Krasickiego 16
 24. CARREFOUR CH Aura
 25. SPOŁEM ul. Wilczyńskiego
 26. STOKROTKA ul. Bałtycka 90
 27. MALWA ul. Piłsudskiego
 28. NIEZAPOMINAJKA ul. Jagiellońska
 29. BŁAWATEK ul. Jeziorna(Bałtycka)35
 30. RAST ul. Kanta 10
 31. RAST ul. Gotowca 3
 32. RAST k./Hortex-u ul. Dworcowa
 33. RAST ul. Żytnia 70
 34. RAST ul. Narcyzowa 1

 

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności