17 listopada 2021

Świąteczna Zbiórka Żywności!

Niemal po dwóch latach przerwy wracamy ze stacjonarną zbiórką żywności w sklepach, która odbędzie się w dniach 26-27 listopada! I chcemy wrócić ze zdwojoną siłą, aby wesprzeć jak największą liczbę potrzebujących.

POMOŻECIE?!

Według najnowszych danych niemal 2 miliony Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że do dyspozycji mają mniej niż 640 złotych miesięcznie. W tej grupie znajdują się przede wszystkim seniorzy oraz dzieci (aż 440 tys.!).

W ostatnich latach liczby te zwiększają się drastycznie, sytuację pogarszają ograniczenia pandemiczne i pogłębiająca się inflacja. Wobec takiego stanu rzeczy osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni potrzebują naszego wsparcia bardziej niż zwykle. Wszyscy wiemy, że święta Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji czas szczególny – to chwile spędzane w gronie rodzinnym, z dala od codziennych trosk, ze stołem świątecznym, na którym niczego nie brakuje. Pomóżmy go zapełnić!

WRACAMY!

Przez dwa lata nie mogliśmy realizować stacjonarnej zbiórki żywności lub odbywała się ona w ograniczony sposób – bez wolontariuszy. W efekcie zbieraliśmy kilkanaście razy mniej żywności niż zwykle. A to oznacza, że świąteczne stoły potrzebujących były jeszcze skromniejsze niż można to sobie wyobrazić.

Marzymy o wynikach sprzed kilku lat, kiedy udawało się nam zebrać ponad 30 ton żywności!

Dlatego pojawimy się w kilkudziesięciu sklepach w Olsztynie i regionie. Wolontariuszy będziecie mogli w sklepach sieci: Lidl, Kaufland, Intermarche, Społem, Netto, Auchan i Biedronka.

DOŁĄCZYCIE?

Cel zbiórki jest jeden: pomoc żywnościowa najuboższym mieszkańcom regionu. Nie osiągniemy jednak dobrego wyniku bez wolontariuszy. Bez armii dobrych duchów nie mamy szans na dobry wynik. Dlatego, jeśli chcecie dołączyć do tych, którym leży na sercu dobro drugiego człowieka, to dzwońcie pod numer: 662 243 186.

GDZIE NAS ZNAJDZIECIE:

Bartoszyce

Dobre Miasto

Działdowo

Ełk

Gołdap

Kozłowo

Klebark

Lubawa

Nidzica

Nowe Miasto Lubawskie

Olecko

Olsztyn

Ostróda

Świątki

Węgorzewo

Żabiny


Patronat medialny

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności