17 listopada 2022

Weź udział świątecznej zbiórce żywności w dniach 25-26 listopada!

Po raz kolejny w sklepach województwa warmińsko-mazurskiego przeprowadzimy zbiórkę żywności. Produkty pozyskane podczas dwudniowej akcji trafią na stoły najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu. 

Zbiórki żywności na stałe wpisały się w kalendarz działań banków żywności w Polsce. Mobilizują tysiące wolontariuszy, aktywizują darczyńców, ale przede wszystkim sprawiają, że wigilijne stoły potrzebujących, zapełniają się wartościowymi produktami.

Święta Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji czas szczególny. To chwile spędzane w gronie rodzinnym, z dala od codziennych trosk, ze stołem świątecznym, na którym niczego nie brakuje. To także czas większych wydatków, bo chcemy w tym okresie obdarować prezentami najbliższych.  Jednak nie wszystkich będzie stać na to, aby zorganizować święta marzeń. Wielu będzie podejmowało trudne wybory i być może zrezygnuje z części potraw na wigilijnym stole.

– W tym świątecznym czasie otwórzmy swoje serca i pomóżmy tym, których nie stać na zakup produktów żywnościowych. Kiedy przed świętami zapełniamy swoją lodówkę, często zapominamy, że obok nas jest ktoś, kto nie może sobie na to pozwolić – mówi Anna Archutowska, dyrektor Banku Żywności w Olsztynie.

Okazuje się, że tych, którzy liczą na wsparcie, jest dużo. Według danych GUS, w skrajnym ubóstwie żyje w Polsce około 1,6 mln osób i można spodziewać się, że ze względu na postępującą inflację, liczba ta wzrośnie. Dlatego chcemy Państwa zachęcić do drobnych gestów wsparcia i udziału w zbiórce w dniach 25-26 listopada, którą zorganizujemy z kilkudziesięcioma organizacjami partnerskimi. Wolontariuszy będzie można spotkać w około 40 miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego i ponad 109 sklepach (liczby te cały czas rosną). Będziemy zbierać olej, mąkę, makaron, cukier, konserwy, słodycze, produkty suche, sypkie, z długim terminem przydatności do spożycia. Innymi słowy: to, co sami chcielibyśmy znaleźć na wigilijnym stole.

Będziemy zbierać olej, mąkę, makaron, cukier, konserwy, słodycze, produkty suche, sypkie, z długim terminem przydatności do spożycia. Innymi słowy: to, co sami chcielibyśmy znaleźć na wigilijnym stole.

Weź udział w zbiórce i podziel się dobrocią!


Chcesz zostać wolontariuszem? 662 243 186

Chcesz zebrać żywność dla podopiecznych swojej organizacji? 571 384 003

 

Miejscowości i sklepy, które wezmą udział w akcji:

 

1 grudnia 2022

Projekt SUCCESS: będziemy uczyć, jak podejmować świadome decyzje zakupowe

We współpracy z partnerami z Belgii i Finlandii realizujemy projekt SUCCESS. Jego głównym celem jest opracowanie metod, dzięki którym nasze codzienne decyzje zakupowe będą przyjaźniejsze środowisku. Wciąż... czytaj dalej

29 listopada 2022

Świąteczna Zbiórka Żywności. Zebraliśmy 17 ton żywności

Podczas Świątecznej Zbiórki Żywności udało się nam pozyskać niemal 17 ton żywności. W miniony weekend w kilkudziesięciu miejscowościach regionu zorganizowaliśmy Świąteczną Zbiórkę Żywności. Mieszkańcy... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności