17 listopada 2022

Weź udział świątecznej zbiórce żywności w dniach 25-26 listopada!

Po raz kolejny w sklepach województwa warmińsko-mazurskiego przeprowadzimy zbiórkę żywności. Produkty pozyskane podczas dwudniowej akcji trafią na stoły najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu. 

Zbiórki żywności na stałe wpisały się w kalendarz działań banków żywności w Polsce. Mobilizują tysiące wolontariuszy, aktywizują darczyńców, ale przede wszystkim sprawiają, że wigilijne stoły potrzebujących, zapełniają się wartościowymi produktami.

Święta Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji czas szczególny. To chwile spędzane w gronie rodzinnym, z dala od codziennych trosk, ze stołem świątecznym, na którym niczego nie brakuje. To także czas większych wydatków, bo chcemy w tym okresie obdarować prezentami najbliższych.  Jednak nie wszystkich będzie stać na to, aby zorganizować święta marzeń. Wielu będzie podejmowało trudne wybory i być może zrezygnuje z części potraw na wigilijnym stole.

– W tym świątecznym czasie otwórzmy swoje serca i pomóżmy tym, których nie stać na zakup produktów żywnościowych. Kiedy przed świętami zapełniamy swoją lodówkę, często zapominamy, że obok nas jest ktoś, kto nie może sobie na to pozwolić – mówi Anna Archutowska, dyrektor Banku Żywności w Olsztynie.

Okazuje się, że tych, którzy liczą na wsparcie, jest dużo. Według danych GUS, w skrajnym ubóstwie żyje w Polsce około 1,6 mln osób i można spodziewać się, że ze względu na postępującą inflację, liczba ta wzrośnie. Dlatego chcemy Państwa zachęcić do drobnych gestów wsparcia i udziału w zbiórce w dniach 25-26 listopada, którą zorganizujemy z kilkudziesięcioma organizacjami partnerskimi. Wolontariuszy będzie można spotkać w około 40 miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego i ponad 109 sklepach (liczby te cały czas rosną). Będziemy zbierać olej, mąkę, makaron, cukier, konserwy, słodycze, produkty suche, sypkie, z długim terminem przydatności do spożycia. Innymi słowy: to, co sami chcielibyśmy znaleźć na wigilijnym stole.

Będziemy zbierać olej, mąkę, makaron, cukier, konserwy, słodycze, produkty suche, sypkie, z długim terminem przydatności do spożycia. Innymi słowy: to, co sami chcielibyśmy znaleźć na wigilijnym stole.

Weź udział w zbiórce i podziel się dobrocią!


Chcesz zostać wolontariuszem? 662 243 186

Chcesz zebrać żywność dla podopiecznych swojej organizacji? 571 384 003

 

Miejscowości i sklepy, które wezmą udział w akcji:

 

29 listopada 2023

Shoop&Cook: prawie setka uczestników na nowej, bardziej świadomej drodze konsumenckiej i żywieniowej

Prawie setka uczestników, kilkadziesiąt godzin nauki odpowiedzialnego kupowania i ponad 20 przepisów na pyszne dania z wykorzystaniem nasion roślin strączkowych – tak w skrócie można podsumować cykl pięciu... czytaj dalej

28 listopada 2023

Świąteczna Zbiórka Żywności: rekordowe 23 tony!

Hojność mieszkańców Warmii i Mazur okazała się ogromna. Podczas dwudniowej Świątecznej Zbiórki Żywności udało się nam pozyskać 23 tony produktów.  W dniach 24-25 listopada w 140 sklepach regionu i 40... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności