28 listopada 2023

Świąteczna Zbiórka Żywności: rekordowe 23 tony!

Hojność mieszkańców Warmii i Mazur okazała się ogromna. Podczas dwudniowej Świątecznej Zbiórki Żywności udało się nam pozyskać 23 tony produktów. To trzeci wynik w Polsce! 

W dniach 24-25 listopada w 140 sklepach regionu i 40 Olsztyna przy wsparciu 27 organizacji partnerskich przeprowadziliśmy Świąteczną Zbiórkę Żywności. Dzięki hojności klientów sklepów i aktywności wolontariuszy udało się nam zebrać aż 23 tony produktów, poprawiając tym samym wynik sprzed roku o 5 ton! Dzięki temu zajęliśmy trzecie miejsce w Polsce po bankach w Warszawie i Krakowie.

Wynik ten nie byłby możliwy zarówno bez darczyńców, jak i naszych wolontariuszy. Takich jak np. pan Andrzej z Tumian, który w piątek i sobotę przejechał 30 kilometrów na rowerze, aby nam pomóc w magazynie. Nie byłoby tej żywności bez Mai, która stała w jednym ze sklepów od rana do wieczora, a kiedy nie przyszli zmiennicy, nie odpuściła i zbierała żywność sama. Nie udałoby się wyśrubować tego rekordu bez setek podobnych wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i energię, aby zachęcać Państwa do przekazywania żywności. Dzięki poruszeniu i wrażliwości wszystkich zaangażowanych w Świąteczną Zbiórkę Żywności wiele rodzin z regionu będzie miało radośniejsze święta.

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności