14 listopada 2023

Świąteczna Zbiórka Żywności – 24/25 listopada!

W dniach 24-25 listopada pojawimy się w sklepach w Olsztynie i wybranych miastach regionu, zachęcając Państwa do przekazania żywności, która trafi na wigilijne stoły najbardziej potrzebujących mieszkańców Warmii i Mazur.

Od ponad dwóch dekad wolontariusze Banku Żywności w Olsztynie, ubrani w charakterystyczne pomarańczowe koszulki, pojawiają się w okresie przedświątecznym w wybranych sklepach spożywczych, zachęcając Państwa do przekazywania żywności. Podobnie będzie w tym roku.

— Na tę chwilę wiemy, że będzie można nas spotkać w około 35 sklepach w Olsztynie i w 150 w regionie — mówi Jolanta Markiewicz, kierowniczka działu współpracy i pomocy żywnościowej Banku Żywności w Olsztynie. — W zbiórce weźmie udział 27 organizacji partnerskich i kilkuset wolontariuszy.

Żywność zebrana w dniach 24-25 listopada trafi do organizacji, a te rozdysponują ją między potrzebujących. Chcemy w tym roku położyć nacisk przede wszystkim na potrzebujących, prowadzących jednoosobowe gospodarstwa domowe. Co więcej, zbiórka jest jednym z dwóch działań kierowanych do osób samotnych, bo zorganizujemy też dla nich Wigilię w murach Kuźni Społecznej.

Jeśli Państwa organizacja chciałaby dołączyć do zbiórki, a zebraną żywność przekazać swoim podopiecznym, to zgłoszenia przyjmujemy pod nr: 662 243 186.

A jeśli chcecie wziąć udział w zbiórce jako wolontariusze (zarówno w sklepie, jak i magazynie) to również zapraszamy (najchętniej grupy!): 662 243 186.

16 lipca 2024

Rozpoczynamy nabór wniosków o wsparcie w projekcie „Żywność największą potrzebą człowieka”.

Jeśli w swojej społeczności chcesz rozwinąć bądź utworzyć przedsiębiorstwo społeczne, zwiększające dostęp gotowych posiłków dla osób o niskich dochodach, a przy tym wesprzeć osoby zagrożone wykluczeniem... czytaj dalej

8 lipca 2024

Rozpoczynamy projekty na rzecz integracji obywateli państw trzecich

Przez najbliższy rok otoczymy wsparciem 80 obcokrajowców, przebywających w Polsce. Kompleksowe działania, które oferujemy, mają wesprzeć ich integrację społeczną i ułatwić funkcjonowanie w Polsce. Od kilku lat... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności