19 sierpnia 2018

Spektakl charytatywny na rzecz Kuźni Społecznej

Wspaniały Teatr Bez Nazwy z Gietrzwałdu pomoże w zbiórce pieniędzy na rzecz powstającej w Olsztynie Kuźni Społecznej. Będzie to miejsce aktywizacji, rozwoju organizacji pozarządowych i przedsiębiorczości. W odnawianym budynku powstaje również kuchnia społeczno-warsztatowa. Projekt realizuje Bank Żywności w Olsztynie.

Wspaniały Teatr Bez Nazwy z Gietrzwałdu, działający pod kierownictwem olsztyńskiego reżysera Andrzeja Fabisiaka, wystawi „Wesele” według Stanisława Wyspiańskiego. Na scenie zobaczymy mieszkańców gminy Gietrzwałd, którzy od kilkunastu lat współtworzą ten wyjątkowy w skali kraju teatr.

Bilety cegiełki (50 zł) są dostępne:

  • w restauracji MISA na olsztyńskiej starówce (ul. Lelewela 7)
  • na stronie internetowej: www.prosatis.pl/rotary

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyposażenie kuchni społeczno-warsztatowej. W części kuchennej już w przyszłym roku będzie przygotowywanych codzinnie 350 ciepłych posiłków dla potrzebujących. W części warsztatowej będą organizowane zajęcia edukacyjne, związane z tematyką niemarnowania żywności i zdrowego odżywiania, dla różnych grup wiekowych: od dzieci po seniorów. Będą się odbywały warsztaty kulinarne i szkolenia w zawodach: kucharza, pomocy kuchennej, kelnera, baristy. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: https://olsztyn.bankizywnosci.pl/kuznia-spoleczna/

Spektakl odbędzie się w czwartek 6 września o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ulicy Parkowej 1. Po występie przeprowadzona zostanie licytacja kilku obrazów, m.in. przekazanego przez olsztyńskiego malarza – Roberta Listwana.

Organizatorami wydarzenia są Bank Żywności w Olsztynie i Rotary Club Olsztyn Varmia – klub pomaga w zebraniu pieniędzy na wyposażenie kuchni społeczno-warsztatowej.

Partnerzy wydarzenia: Wspaniały Teatr Bez Nazwy z Gietrzwałdu, Samorząd Powiatu Olsztyńskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, WIN-CIN, Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie.

10 lipca 2020

Smaki Pokoleń: wspólne warsztaty dla młodszych i starszych

Rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego, w ramach którego przeszkolimy 80 osób z zakresu prawidłowego odżywiania i niemarnowania żywności. Wartością dodaną jest aspekt pokoleniowy, bo w kuchni warsztatowej... czytaj dalej

6 lipca 2020

Przepis Jagny Niedzielskiej: proziaki!

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam przepis zaprzyjaźnionej blogerki kulinarnej. Tym razem Jagna Niedzielska zachęca do wypieku podkarpackich chlebków, zwanych proziakami. – Od tej potrawy chyba całe moje gotowanie się... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności