Speed Up Your Business. Co dzieje się w projekcie, który pomaga startupom z regionu?
Aplikacja do zarządzania finansami osobistymi, nowoczesny system obsługi najmu długoterminowego, prozdrowotne mieszanki ziołowe przebadane mikrobiologicznie czy ceramiczne kafle warmińskie i wiele innych. W ramach trzeciej edycji projektu Speed Up Your Business powstaje wiele ciekawych produktów i usług. Prace nad nimi są już mocno zaawansowane.
Zostały zaledwie trzy miesiące do końca trzeciej edycji projektu Speed Up Your Business. Od momentu startu wiele się zmieniło. Pomysły, z którymi startupy zgłosiły się do programu, zyskały nowy wymiar i ustalony kierunek działań. W toku konsultacji ze specjalistami uczestnicy wypracowali strategie, które obecnie wdrażają w życie. Trwają prace nad dedykowanymi usługami specjalistycznymi.
Każdy startup otrzymuje pomoc biznesową na miarę swoich potrzeb. Dodatkowo uczestnicy biorą udział w szkoleniach i warsztatach mentoringowych. Do tej pory poznali m.in. metodę design thinking oraz pomysły na nietypowe eventy biznesowe. Dowiedzieli się także, jak prezentować produkty podczas spotkania z inwestorem. Już w lutym wezmą udział w warsztacie z autoprezentacji. Zdobyta podczas niego wiedza pomoże im podczas prezentacji wyników projektu na Demo Day, który odbędzie się 14 marca w Kuźni Społecznej w Olsztynie.
Projekt Speed Up Your Business współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Trwająca obecnie trzecia edycja jest jednocześnie ostatnią w projekcie. Bank Żywności w Olsztynie na bieżąco śledzi informacje dotyczące nowego okresu programowania oraz możliwości aplikowania o nowe środki, jednocześnie już myśli o kolejnym projekcie wspierającym rozwój przedsiębiorstw.
Startupy trzeciej edycji projektu Speed Up Your Business:
- AleNajem Sp. z o.o. — tworzy aplikację do obsługi najmu długoterminowego.
- MoMoney — tworzy aplikację do zarządzania finansami osobistymi.
- Success Way — przygotowuje ekologiczne bloczki konopne do budowy domów.
- Wasyluk Projektowanie Kreatywne — tworzy projekt Future Thinkers Creative Space, czyli przestrzeń inspiracji, kreacji i działania.
- LifeBalance — tworzy mieszanki suplementacyjne, przygotowywane z regionalnych owoców, warzyw i ziół.
- Ale Balony — przygotowuje aplikację do projektowania balonowych dekoracji oraz ścianek.
- 3D Projekt Łukasz Zielonka — zajmuje się przygotowywaniem profesjonalnych projektów 3D na potrzeby automatyzacji produkcji.
- Pani Jesień — tworzy regionalne mieszkanki ziołowe i owocowe przebadane mikrobiologicznie.
- Pracownia Artystyczna Anna Wojszel — tworzy unikatowe, ceramiczne kafle warmińskie.
- Kreatywna Przestrzeń Artystyczna L&XV — tworzy Concept room L&XV, czyli przestrzeń, w której można obudzić swoją kreatywność i wrażliwość artystyczną.
- I Ambroziak — popularyzuje metodę budowania modeli z klocków Lego® Serious Play® jako innowacyjne narzędzie na polskim rynku.