21 czerwca 2021

Siedem ton w trzy dni. Wciąż wydajemy żywność z POPŻ

W trzy dni wydaliśmy 7000 kilogramów żywności dla kilkuset mieszkańców Olsztyna.

Od kilku lat realizujemy działania w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa, którego głównym założeniem jest pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Polski, w tym naszego regionu. Docelowo na Warmię i Mazury trafi ponad 2 mln kilogramów żywności.

W Olsztynie, po raz kolejny, spotkaliśmy się z mieszkańcami miasta. W ciągu trzech dni odwiedziło nas 700 osób, które odebrały łącznie 7 ton żywności. W paczkach znalazło się dwadzieścia jeden produktów przewidzianych w programie, m.in. buraczki, fasolka po bretońsku, kasza, makaron, olej, pasztety, konserwy rybne. Oprócz tego dołożyliśmy dodatkowe porcje nabiału.

– Wydawanie żywności potrwa do końca sierpnia – mówi Adrian Piotrowicz, specjalista ds. dystrybucji Banku Żywności w Olsztynie. – Obecnie, dzięki współpracy z organizacjami partnerskimi lokalnymi wydaliśmy około 75 proc. żywności.

W Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa przewidziano także działania towarzyszące. To cykl szkoleń z zakresu edukacji ekonomicznej, spotkania kulinarne, dietetyczne, konsultacje indywidualne i rodzinne. Do tej pory edukatorzy Banku Żywności zrealizowali ponad 150 działań, w których uczestniczyło około tysiąca osób.

2 października 2023

Otrzymaliśmy certyfikat CAF International!

Otrzymaliśmy certyfikat CAF International! Wraz z nadejściem jesieni nie zwalniamy tempa! Certyfikat gwarantuje, że wszystkie środki przesłane naszej organizacji zostaną wykorzystane na cele charytatywne. Przeszliśmy... czytaj dalej

28 września 2023

Ruszamy z kolejnym bezpłatnym kursem kulinarnym dla Polek i Ukrainek. Zgłoś się już dziś!

Wraz z Electrolux Food Foundation rozpoczynamy w Kuźni Społecznej kolejny bezpłatny kurs kulinarny, przygotowujący do zawodu kucharza. Ubiegłe edycje projektu „Like a Chef” pokazały jak ogromną wartość... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności