21 czerwca 2021

Siedem ton w trzy dni. Wciąż wydajemy żywność z POPŻ

W trzy dni wydaliśmy 7000 kilogramów żywności dla kilkuset mieszkańców Olsztyna.

Od kilku lat realizujemy działania w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa, którego głównym założeniem jest pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Polski, w tym naszego regionu. Docelowo na Warmię i Mazury trafi ponad 2 mln kilogramów żywności.

W Olsztynie, po raz kolejny, spotkaliśmy się z mieszkańcami miasta. W ciągu trzech dni odwiedziło nas 700 osób, które odebrały łącznie 7 ton żywności. W paczkach znalazło się dwadzieścia jeden produktów przewidzianych w programie, m.in. buraczki, fasolka po bretońsku, kasza, makaron, olej, pasztety, konserwy rybne. Oprócz tego dołożyliśmy dodatkowe porcje nabiału.

– Wydawanie żywności potrwa do końca sierpnia – mówi Adrian Piotrowicz, specjalista ds. dystrybucji Banku Żywności w Olsztynie. – Obecnie, dzięki współpracy z organizacjami partnerskimi lokalnymi wydaliśmy około 75 proc. żywności.

W Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa przewidziano także działania towarzyszące. To cykl szkoleń z zakresu edukacji ekonomicznej, spotkania kulinarne, dietetyczne, konsultacje indywidualne i rodzinne. Do tej pory edukatorzy Banku Żywności zrealizowali ponad 150 działań, w których uczestniczyło około tysiąca osób.

28 lipca 2021

Bądź jak Arkadiusz. Zostań naszym wolontariuszem

Nie ważne ile masz lat, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Ważne jest twoje zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym. Możesz dołączyć do grona wolontariuszy, którzy wspierają naszą organizację. Na... czytaj dalej

6 lipca 2021

Pierwsza edycja Speed Up Your Business za nami!

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy otoczyliśmy wsparciem merytorycznym kilka firm we wczesnej fazie rozwoju. Teraz przedsiębiorcy bogatsi w wiedzę, doświadczenie i wskazówki, które pomogą rozwinąć im żagle,... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności