22 października 2021

Prezydent przyjechał podejrzeć nasze pomysły

Przedstawiciele Banku Żywności w Pile wraz z prezydentem miasta Piły odwiedzili nasz Bank.

W dniach 21-22 października Piotr Głowski, prezydent Piły oraz Mieczysław Augustyn, prezes Banku Żywności w Pile gościli w naszym banku. Mieliśmy okazję do szerokiego zaprezentowania wszystkich pól działalności oraz Kuźni Społecznej. Goście przyjechali do Olsztyna, aby podpatrzeć nasze rozwiązania.

– Wizyta była przede wszystkim pokierowana tym, że tamtejszy Bank jest zainteresowany otwarciem kuchni warsztatowej. Miasto posiada miejsce, w którym mogłaby się ona znaleźć, więc prezydent przyjechał zobaczyć, jak to robimy – mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Prezydent Piły był żywo zainteresowany działaniami naszego Banku.

Oprócz tego goście zwrócili szczególną uwagę na nasze działania na polu aktywizacyjnym i projekt FOLM. Prezydent Piły cały czas podkreślał, że podoba mu się to rozwiązanie. Ostatecznie stanęło na wstępnych deklaracjach, że samorząd w Pile z chęcią dołączyłby jako partner do podobnego projektu.

Zwieńczeniem pobytu było pokazanie w praktyce, jak działa kuchnia warsztatowa. Goście wzięli udział w warsztacie, a potem przygotowane dania zjedli podczas uroczystej kolacji.

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności