27 lipca 2022

Powiększamy flotę Banku

Dwa auta do przewozu żywności krótkoterminowej powiększyły flotę naszego banku. A to nie koniec zakupów.

Dwa fiaty doblo cargo ze specjalistyczną chłodnią to najnowsze nabytki naszego banku. Ze względu na swoje parametry pojazdy będą wykorzystywane do przewożenia żywności świeżej i krótkoterminowej. Z pewnością będą z nich korzystać także nasi kucharze, prowadzący wyjazdowe warsztaty kulinarne z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. – Wkrótce spodziewamy się jeszcze jednego auta – mówi Adrian Piotrowicz z działu dystrybucji banku. – To również będzie samochód-chłodnia, tyle że fiat ducato.

Bez rozbudowanej floty aut działanie banku nie byłoby możliwe. Peugeotem boxer odbieramy codziennie żywność z sieci handlowych, którą ratujemy przed zmarnowaniem. Dwa dafy wykorzystywane są do dużych transportów, m.in. do przewożenia produktów z POPŻ. Oprócz tego bank posiada także furgony – dacię do transportu osób i mercedesa – chłodnię.

Zakup nowych fiatów był możliwy dzięki projektowi „Modernizacja środków transportu i doposażenie infrastruktury magazynowo-transportowej Banku Żywności w Olsztynie” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

11 sierpnia 2022

Pracownik poszukiwany!

W związku z rozwojem kolejnych inicjatyw Bank Żywności w Olsztynie poszukuje kandydatek/kandydatów do Działu Innowacji i Współpracy Międzynarodowej.   Bank Żywności w Olsztynie to organizacja pozarządowa.... czytaj dalej

10 sierpnia 2022

Wielki finał projektu „Like a Chef”

16 kobiet z Ukrainy zakończyło dwumiesięczny kurs kulinarny „Like a Chef”. Teraz będziemy trzymać kciuki za to, aby znalazły pracę w gastronomii.  160-godzinny kurs, sfinansowany przez Electrolux Food... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności