15 lutego 2023

Podziel się z nami swoim 1,5% podatku

Rozpoczął się czas składania rozliczeń podatkowych za ubiegły rok. Chcemy Was namówić do tego, abyście przekazali 1,5% swojego podatku na działalność naszego Banku!

Nawet najmniejsza darowizna ma znaczenie, bo wspiera naszą codzienną pracę. Jest nią przede wszystkim systematyczne ratowanie żywności przed zmarnowaniem i przekazywanie jej potrzebującym mieszkańcom Warmii i Mazur. A tych, niestety, z roku na rok jest coraz więcej.

Musicie widzieć, że tylko w ubiegłym roku pozyskaliśmy 669 ton żywności, która bez naszej interwencji, trafiłaby do utylizacji, a łącznie przekazaliśmy najuboższym aż 1850 ton produktów o wartości niemal 19 mln złotych.

Miniony rok oznaczał dla nas także dodatkowe zadanie — organizację pomocy humanitarnej dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. W kilkudziesięciu transportach przekazaliśmy 300 ton żywności, artykułów higienicznych, leków.

Chcemy pomagać jeszcze więcej💪

Wasze 1,5% podatku znacznie nam to ułatwi!

NASZ KRS: 0000029900

21 maja 2024

Rozpoczynamy nową kuchenną przygodę – projekt Kitchen Adventure!

Zmiana nawyków żywieniowych w społeczeństwie, promowanie zdrowego odżywiania, wspieranie bardziej zrównoważonego systemu żywnościowego w Unii Europejskiej i ochrony klimatu to cele naszego najnowszego projektu... czytaj dalej

16 maja 2024

Spotkaj się z nami w Elblągu i weź udział w projekcie!

21 maja 2024 roku zapraszamy do Domu do Cisem w Elblągu (ul. Stawidłowa 3) na spotkanie informacyjne prezentujące dwa nasze projekty.  Bank Żywności w Olsztynie oraz Stowarzyszenie ESWIP w Elblągu od wielu lat... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności