3 grudnia 2019

Mieszkańcy regionu pomagają potrzebującym – podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności

Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności po raz kolejny pokazała, że chcemy dzielić się jedzeniem i pomagać potrzebującym! Przez dwa dni (29 i 30 listopada) mieszkańcy regionu podarowali ponad 34 tony produktów, które trafią na świąteczne stoły wielu rodzin.

To już drugi rok, w którym zbiórki w sklepach trwają dwa, a nie – jak poprzednio – trzy dni. Zakaz handlu w niedzielę nie ochłodził jednak gorących serc darczyńców. Każda kolejna tego typu akcja pokazuje, że los potrzebujących osób nie jest im obcy. Zbiórki żywności od lat niezmiennie cieszą się popularnością i z pewnością stały się jedną z najbardziej rozpoznawalnych akcji Banków Żywności.

Ponad 2500 wolontariuszy w regionie zbierało produkty z dłuższym terminem przydatności do spożycia, jak m.in. bakalie, konserwy, słodycze, makarony, cukier, mąkę czy przetwory warzywne i owocowe. Akcja organizowana była w 230 sklepach na terenie naszego województwa, przy ogromnej pomocy 36 organizacji partnerskich.

– Pragnę serdecznie podziękować każdemu, kto przyczynił się do zapełnienia zbiórkowych koszy – mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie – Nie możemy zapomnieć również o osobach, bez których zbiórka by się nie odbyła – począwszy od wolontariuszy, koordynatorów, organizacji współpracujących, samorządów, firm, po pracowników Banku Żywności i magazynierów – podsumowuje.

Wszystkie zebrane produkty były na bieżąco odbierane ze sklepów, przewożone do magazynu Banku Żywności, sortowane przez pracowników i przekazywane do organizacji społecznych, które to rozdzielą je swoim podopiecznym. Produkty żywnościowe dotrą do potrzebujących jeszcze przed świętami.

Partnerem Strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności była firma McCormick, właściciel marki Kamis.

6 lipca 2020

Przepis Jagny Niedzielskiej: proziaki!

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam przepis zaprzyjaźnionej blogerki kulinarnej. Tym razem Jagna Niedzielska zachęca do wypieku podkarpackich chlebków, zwanych proziakami. – Od tej potrawy chyba całe moje gotowanie się... czytaj dalej

3 lipca 2020

Odmrażamy kulturę. Jam Session w Kuźni Społecznej!

Jazz, funk, blues, soul, pop – taka muzyka popłynie z głośników 9 lipca w Kuźni Społecznej. JAM SESSION #1 będzie można zobaczyć i odsłuchać poprzez transmisję na Facebooku. – Odmrażamy olsztyńską... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności