9 grudnia 2020

Podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności

W ciągu pięciu dni zbiórki w całym województwie zebraliśmy 2200 kg żywności.

Tegoroczna zbiórka żywności przebiegła w cieniu pandemii koronawirusa, przez co musieliśmy zrezygnować z obecności wolontariuszy w sklepach, którzy są motorem akcji. Ubrani w charakterystyczne pomarańczowe koszulki skutecznie namawiają do wsparcia potrzebujących i zapełniania koszów produktami. Ich brak odbił się na ilości zebranej żywności. Darczyńcy przekazali 2200 kilogramów żywności (rok temu ponad 34 tony!), z czego 1420 trafiło do koszy w Olsztynie, a na terenie województwa 780 kg. Dużym ograniczeniem była także zmniejszona liczba sklepów, w których ustawione były kosze banku.

W uzupełnieniu zbiórki tradycyjnej uruchomiliśmy w tym roku po raz pierwszy zbiórkę internetową (ważną do końca grudnia: www.zbiorkazywnosci.pl), dzięki czemu na konto Banku wpłynęło 6250,13 zł.

– Mimo tego, że zebraliśmy zdecydowanie mniej żywności niż zawsze, to każda pomoc jest niezmiernie ważna i bardzo z nią dziękujemy – mówi Jolanta Markiewicz, kierownik ds. promocji i komunikacji Banku Żywności w Olsztynie. – Wierzymy, że już wkrótce wszystko wróci do normalności, a na tę chwilę cieszymy się, że będziemy mogli wesprzeć żywnością w święta choć część tych, którzy na to liczą.

 

27 lutego 2024

Nowe auto elektryczne zawiezie nas w przyszłość

Flota Banku Żywności wzbogaciła się o elektryczne auto dostawcze. – To kontynuacja naszych działań w kwestii zrównoważonego rozwoju i zapowiedź jeszcze śmielszych projektów – mówi Marek Borowski, prezes... czytaj dalej

12 lutego 2024

W najbliższych latach utworzymy kilkadziesiąt miejsc pracy!

Wraz ze Stowarzyszeniem WAMA-COOP rozpoczynamy realizację olbrzymiego projektu, w ramach którego stworzymy 248 miejsc pracy w Olsztynie i powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim!... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności