4 lipca 2024

Konsumencka odpowiedzialność: segregacja, zakupy i zdrowe przepisy

20 lipca zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo segregować opakowania, robić zakupy i przygotowywać zdrowe, roślinne dania.

Bank Żywności w Olsztynie jest częścią międzynarodowego projektu Informpack, dofinansowanego ze środków EIT Food. Projekt realizowany jest dzięki współpracy ekspertów z Danii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Hiszpanii i Polski. Celem projektu jest zachęcenie konsumentów do odpowiedzialnego postępowania z opakowaniami po żywności, zarówno w domu, jak i poza nim. Poprzez edukację i zwiększenie świadomości dążymy do zredukowania ilości odpadów opakowaniowych oraz promowania zrównoważonych praktyk zakupowych.

Jednym z głównych działań w ramach projektu jest przeprowadzenie cyklu warsztatów mających na celu:

  • podniesienie świadomości konsumentów na temat odpowiedzialnego zarządzania opakowaniami.
  • zamknięcie luk informacyjnych dotyczących zrównoważonych opakowań.
  • budowanie pożądanych postaw, niezbędnych do podejmowania świadomych decyzji zakupowych.

Za nami pierwsze warsztaty w ramach projektu – uczestnicy spotkali się w hipermarkecie Auchan oraz w kuchni warsztatowej Banku Żywności w Olsztynie, gdzie dowiedzieli się, jak prawidłowo segregować opakowania, robić zakupy i przygotowywać zdrowe, roślinne dania.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych warsztatach, które odbędą się 20 lipca 2024 roku o godzinie 11 w hipermarkecie Auchan oraz w kuchni warsztatowej Banku Żywności w Olsztynie. Podczas warsztatów:

  • Dowiesz się, jak prawidłowo segregować opakowania.
  • Zrobisz zakupy pod okiem edukatora.
  • Zdobędziesz umiejętności w przygotowywaniu zdrowych, roślinnych dań.

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy: https://bit.ly/3L5SPn1


16 lipca 2024

Rozpoczynamy nabór wniosków o wsparcie w projekcie „Żywność największą potrzebą człowieka”.

Jeśli w swojej społeczności chcesz rozwinąć bądź utworzyć przedsiębiorstwo społeczne, zwiększające dostęp gotowych posiłków dla osób o niskich dochodach, a przy tym wesprzeć osoby zagrożone wykluczeniem... czytaj dalej

8 lipca 2024

Rozpoczynamy projekty na rzecz integracji obywateli państw trzecich

Przez najbliższy rok otoczymy wsparciem 80 obcokrajowców, przebywających w Polsce. Kompleksowe działania, które oferujemy, mają wesprzeć ich integrację społeczną i ułatwić funkcjonowanie w Polsce. Od kilku lat... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności