19 maja 2021

My też nie chcemy, żeby marnowała się żywność

Do naszego magazynu wpadli wyjątkowi goście z warsztatów terapii zajęciowej, prowadzonej przez Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce.

Napoje, nabiał, dania gotowe – taką żywność otrzymali od nas uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej przy ul. Bałtyckiej. Na co dzień w placówce pojawia się niemal 90 osób, z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Najstarsi mają nawet 60 lat. Wśród kilkunastu pracowni, z których korzystają podopieczni WTZ, jest pracownia gospodarstwa domowego. Do niej trafia żywność z Banku. Jeśli jest trudna do podziału, to natychmiast zostaje wykorzystana. Nie tak dawno cała placówka zajadała się sernikiem. – Pozostała część trafia do paczek żywnościowych, które wręczamy naszym podopiecznym – mówi Ewa Słoma, koordynatorka biura zarządu Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce.

Co ciekawe, stowarzyszenie nawiązało współpracę z Bankiem, bo w przeszłości Ewa Słoma była… wolontariuszką, która wraz z dziećmi brała udział w organizowanych przez nas zbiórkach żywności. Jak widać wcześniejsze doświadczenia można przekuć w owocną współpracę.

– Dla nas ta żywność jest naprawdę ważna – mówi Ewa Słoma. – Korzystają z niej wszyscy w WTZ i przykładamy się wraz z wami do tego, żeby się nie zmarnowała. Chociaż tyle możemy zrobić dla naszej Ziemi.

7 lipca 2025

Prezes Banku z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Marek Borowski, założyciel i prezes Banku Żywności w Olsztynie, został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżnienie, które nadała kapituła pod przewodnictwem prezydenta RP Andrzeja Dudy,... czytaj dalej

4 lipca 2025

Nowe życie starej szkoły – wkrótce termomodernizacja w Dłużcu

Otrzymaliśmy niemal 1,2 mln zł z funduszy unijnych na modernizację budynku, w którym powstanie Centrum Edukacji w Dłużcu. Dzięki inwestycji dawna szkoła stanie się nowoczesną przestrzenią edukacji, integracji i... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności