19 maja 2021

My też nie chcemy, żeby marnowała się żywność

Do naszego magazynu wpadli wyjątkowi goście z warsztatów terapii zajęciowej, prowadzonej przez Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce.

Napoje, nabiał, dania gotowe – taką żywność otrzymali od nas uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej przy ul. Bałtyckiej. Na co dzień w placówce pojawia się niemal 90 osób, z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Najstarsi mają nawet 60 lat. Wśród kilkunastu pracowni, z których korzystają podopieczni WTZ, jest pracownia gospodarstwa domowego. Do niej trafia żywność z Banku. Jeśli jest trudna do podziału, to natychmiast zostaje wykorzystana. Nie tak dawno cała placówka zajadała się sernikiem. – Pozostała część trafia do paczek żywnościowych, które wręczamy naszym podopiecznym – mówi Ewa Słoma, koordynatorka biura zarządu Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce.

Co ciekawe, stowarzyszenie nawiązało współpracę z Bankiem, bo w przeszłości Ewa Słoma była… wolontariuszką, która wraz z dziećmi brała udział w organizowanych przez nas zbiórkach żywności. Jak widać wcześniejsze doświadczenia można przekuć w owocną współpracę.

– Dla nas ta żywność jest naprawdę ważna – mówi Ewa Słoma. – Korzystają z niej wszyscy w WTZ i przykładamy się wraz z wami do tego, żeby się nie zmarnowała. Chociaż tyle możemy zrobić dla naszej Ziemi.

18 czerwca 2021

Czas na podniesienie kompetencji. Rozpoczęliśmy szkolenia w projekcie “O krok dalej”

Kilkanaście osób wzięło udział w pierwszych szkoleniach w ramach projektu “O krok dalej”. W Banku realizujemy projekt „O krok dalej”, którego celem jest włączenie organizacji społecznych z... czytaj dalej

18 czerwca 2021

Razem z Fundacją Citi przygotowaliśmy paczki dla seniorów

Kilkunastu pracowników Citi wraz z pracownikami Banku przygotowało paczki żywnościowe, które trafiły do seniorów. W ponad 500 paczkach żywnościowych znalazły się specjały przygotowane przez kuchnię Kuźni... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności