1 lipca 2024

Międzykulturowy dialog przy stole

Zachęcamy do udziału w warsztatach kulinarnych i biesiadzie warmińskiej, mających na celu zbliżenie Polaków i Ukraińców oraz ochronę dziedzictwa kulturowego Warmii.

Rozpoczęliśmy realizację projektu, którego celem jest zachowanie tożsamości i dziedzictwa kulturowego mieszkańców regionu poprzez stworzenie przestrzeni do dialogu międzykulturowego między Polakami a Ukraińcami.

W ramach projektu „Międzykulturowa Biesiada Warmińska” do września 2024 roku będziemy organizować warsztaty kulinarne, a w finale przedsięwzięcia zorganizujemy wydarzenie pod nazwą Biesiada Warmińska. Warsztaty kulinarne będą doskonałą okazją do popularyzacji kultury i dziedzictwa kulinarnego Warmii wśród Polaków i Ukraińców, zamieszkujących województwo warmińsko-mazurskie.

— Wspólne przygotowywanie posiłków stworzy przestrzeń do współpracy, przełamania barier oraz pokonania uprzedzeń i stereotypów kulturowych — mówi Anna Łupina, menedżerka kuchni warsztatowej Banku Żywności. — Projekt ma na celu przeciwdziałanie zanikowi tożsamości kulturowej oraz marginalizacji mniejszości narodowych wynikających z różnych zjawisk społecznych.

Warsztaty będą nie tylko miejscem międzynarodowej integracji, ale także międzypokoleniowej, bo do udziału zapraszamy zarówno osoby starsze, jak i dzieci oraz młodzież. W realizacji projektu będą wspierać nas członkinie kół gospodyń wiejskich z powiatu olsztyńskiego.

Chcecie wziąć udział w warsztatach i nie przegapić Biesiady Warmińskiej? Śledźcie naszą stronę i profile w mediach społecznościowych!

 

Sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego na podstawie umowy nr OW-X.614.1.1.2024 z dnia 29.05.2024 r. w kwocie 9950,00 zł.
16 lipca 2024

Rozpoczynamy nabór wniosków o wsparcie w projekcie „Żywność największą potrzebą człowieka”.

Jeśli w swojej społeczności chcesz rozwinąć bądź utworzyć przedsiębiorstwo społeczne, zwiększające dostęp gotowych posiłków dla osób o niskich dochodach, a przy tym wesprzeć osoby zagrożone wykluczeniem... czytaj dalej

8 lipca 2024

Rozpoczynamy projekty na rzecz integracji obywateli państw trzecich

Przez najbliższy rok otoczymy wsparciem 80 obcokrajowców, przebywających w Polsce. Kompleksowe działania, które oferujemy, mają wesprzeć ich integrację społeczną i ułatwić funkcjonowanie w Polsce. Od kilku lat... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności