15 września 2022

Maspex. Hojny darczyńca

Koncern spożywczy Maspex za naszym pośrednictwem przekazuje potrzebującym dziesiątki ton produktów. Współpraca z niektórymi markami grupy sięga ponad 20 lat.

Kilka dni temu odebraliśmy od Maspexu darowiznę, która zawierała m.in. musy owocowe, szczególnie lubiane przez dzieci. Dostawa nie była incydentem, bo Maspex, posiadający w swojej grupie ponad 70 marek, takich jak Kubuś, Lubella, Tymbark, Tiger, Dr Witt, Krakus, Kotlin czy Malma, współpracuje z nami od wielu lat. Tylko od 2020 roku otrzymaliśmy od koncernu niemal 80 ton produktów o wartości 738 tys. złotych.

– Ponad dwadzieścia lat temu, gdy powstawał Bank, rozpoczęliśmy współpracę z Kubusiem – mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.  – Potem, niejako z automatu, gdy firma weszła w skład grupy, ta współpraca trwa nadal. Ale otrzymujemy także produkty innych marek.

Maspex w ramach strategii zrównoważonego rozwoju współpracuje z różnymi instytucjami z otoczenia społecznego swoich zakładów oraz minimalizuje marnotrawstwo żywności. Prowadzi także program edukacyjny Akademia Lubella, który zaszczepia dobre nawyki i uczy młodzieży niemarnowania żywności. – W efekcie podejmujemy współpracę z organizacjami pożytku publicznego m.in. bankami żywności i przekazujemy im pełnowartościowe produkty, które nie mogą zostać sprzedane. Dzięki temu są w pełni wykorzystywane – mówi Jarosław Samsel, dyrektor zakładu Tymbark w Olsztynku. –Do Banku Żywności w Olsztynie przekazujemy przede wszystkim soki, napoje, wodę i musy marek Kubuś i Tymbark, które są produkowane w naszym zakładzie.

Jeśli Państwa firma chciałaby rozpocząć współpracę z Bankiem, ograniczyć marnowanie żywności i wesprzeć przy tym potrzebujących, to zachęcamy do kontaktu z naszym działem dystrybucji: 662 243 186.

5 października 2022

Job Skills Studio – kolejne uchodźczynie zdobyły kwalifikacje kulinarne!

17 uchodźczyń z Ukrainy z sukcesem ukończyło 40-godzinny, specjalistyczny, kurs piekarniczy. Wierzymy, że nowe kwalifikacje zwiększą ich szanse na znalezienie pracy w Polsce. Nasz Bank po raz kolejny zorganizował... czytaj dalej

28 września 2022

Pomysł na niezłe ciacho! Włoski jabłecznik

Jak co miesiąc, zaglądamy do książki kucharskiej Mai Świtkowskiej, menedżerki naszej kuchni warsztatowej. Tym razem Maja proponuje Wam przepis na włoski jabłecznik. Składniki:  6 jabłek (najlepiej kwaskowatych)... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności