13 stycznia 2022

KOMA dołącza do partnerów Banku! 

Firma KOMA, świadcząca usługi komunalne, będzie odbierać od nas odpady za symboliczną złotówkę miesięcznie! 

Nowy rok rozpoczęliśmy od dobrych wieści, poszerzania współpracy i pozyskiwania nowych partnerów. Od stycznia odpady, zarówno segregowane, jak i mieszane, które generujemy w Banku i Kuźni Społecznej, będzie od nas odbierać KOMA Olsztyn.

– Z kilku powodów cieszymy się z rozpoczęcia tej współpracy – mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie. – Pozyskaliśmy nowego partnera, zaoszczędzimy na coraz droższym wywozie odpadów komunalnych i pokazujemy w ten sposób, że można nas wspierać nie tylko w kontekście szeroko rozumianej żywności.

KOMA posiada dziewięć oddziałów na terenie Polski i dociera codziennie do ponad 600 tys. mieszkańców. Wywozi odpady stałe i ciekłe, ale zajmuje się także m.in. wywozem gruzu, czyszczeniem separatorów substancji ropopochodnych i tłuszczowych, czy wynajmem przenośnych toalet. Co skłoniło firmę do współpracy z nami?

– Przede wszystkim chęć wsparcia organizacji, która na co dzień pomaga ludziom, ratując żywność przed zmarnowaniem, starając się przy tym ograniczyć produkcję odpadów – deklaruje Michał Lubieniecki, dyrektor zarządzający w KOMA Olsztyn. – Chcemy też wysłać czytelny komunikat, że jesteśmy firmą, której bliska jest idea społecznej odpowiedzialności biznesu.

8 czerwca 2026

Zatrudnimy samodzielnego księgowego lub księgową

Bank Żywności w Olsztynie poszukuje osoby na stanowisko Samodzielny Księgowy/Samodzielna  Księgowa, odpowiedzialnej za prowadzenie pełnej księgowości organizacji pozarządowej oraz nadzór nad prawidłową... czytaj dalej

2 czerwca 2026

Brzuch pełny, ale organizm głodny. Ukryty głód dzieci – raport!

Transfery socjalne zmniejszyły skalę ubóstwa dzieci w Polsce, ale głód najmłodszych nie zniknął całkowicie. Zmienił postać na trudniejszą do dostrzeżenia i zwalczania. Coraz częściej brzuchy dzieci są pełne... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności