13 stycznia 2022

KOMA dołącza do partnerów Banku! 

Firma KOMA, świadcząca usługi komunalne, będzie odbierać od nas odpady za symboliczną złotówkę miesięcznie! 

Nowy rok rozpoczęliśmy od dobrych wieści, poszerzania współpracy i pozyskiwania nowych partnerów. Od stycznia odpady, zarówno segregowane, jak i mieszane, które generujemy w Banku i Kuźni Społecznej, będzie od nas odbierać KOMA Olsztyn.

– Z kilku powodów cieszymy się z rozpoczęcia tej współpracy – mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie. – Pozyskaliśmy nowego partnera, zaoszczędzimy na coraz droższym wywozie odpadów komunalnych i pokazujemy w ten sposób, że można nas wspierać nie tylko w kontekście szeroko rozumianej żywności.

KOMA posiada dziewięć oddziałów na terenie Polski i dociera codziennie do ponad 600 tys. mieszkańców. Wywozi odpady stałe i ciekłe, ale zajmuje się także m.in. wywozem gruzu, czyszczeniem separatorów substancji ropopochodnych i tłuszczowych, czy wynajmem przenośnych toalet. Co skłoniło firmę do współpracy z nami?

– Przede wszystkim chęć wsparcia organizacji, która na co dzień pomaga ludziom, ratując żywność przed zmarnowaniem, starając się przy tym ograniczyć produkcję odpadów – deklaruje Michał Lubieniecki, dyrektor zarządzający w KOMA Olsztyn. – Chcemy też wysłać czytelny komunikat, że jesteśmy firmą, której bliska jest idea społecznej odpowiedzialności biznesu.

24 stycznia 2022

Gotowanie na ekranie w międzynarodowym towarzystwie

W ramach projektu EIT Food Science Class, podczas międzynarodowego Forum Młodzieży, zorganizowaliśmy warsztaty gotowania w stylu zero waste, które poprowadziła Jagna Niedzielska wraz z Tomaszem Zarembą.  W Forum... czytaj dalej

21 stycznia 2022

Impuls do zmian: zakończyliśmy Projekt FOLM

Chociaż nasz projekt aktywizacyjny FOLM (Z natury do rynku pracy) dobiegł końca, jego efekty okazały się długofalowe. Większość z 280 uczestników przyznała, że wyprawy do lasu i coaching zainspirowały ich do... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności