26 czerwca 2024

Food Heroes: wyedukowaliśmy już ponad 5000 dzieci na temat zdrowego odżywiania

Koniec roku szkolnego, to czas na małe podsumowanie. W ramach projektu Food Heroes wyedukowaliśmy aż 5548 dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego.

Projekt Food Heroes, zakłada edukację dzieci ze szkół podstawowych z klas I-IV oraz przedszkolaków w wieku 5-6 lat w zakresie zrównoważonych wyborów żywieniowych i ograniczania marnowania żywności.

Przez minione kilka miesięcy nasze edukatorki odwiedzały placówki województwa warmińsko-mazurskiego, m.in. w Olsztynie, Płoskini, Pieniężnie, Janowcu Kościelnym, Pasymiu, Łęgajnach, Łukcie, Tuławkach, Jezioranach, starając się pokazać najmłodszym, co można smacznego przygotować na bazie produktów roślinnych. Nasze edukatorki uzmysłowiały w ten sposób najmłodszym, w jaki sposób możemy budować lepszą przyszłość poprzez codzienne wybory żywieniowe.

To jednak nie koniec naszych działań! Po wakacjach będziemy kontynuować warsztaty, a naszym celem jest objęcie edukacją aż 10 000 dzieci do końca 2024 roku.

– Jesteśmy zaskoczone tym, że dzieci maja tak dużą wiedzę oraz chętnie uczą się na temat żywności – ocenia Joanna Michalak, edukatorka Banku Żywności w Olsztynie.

Projekt Food Heroes to globalna inicjatywa grupy Electrolux oraz Electrolux Food Foundation.

 

 

 

16 lipca 2024

Rozpoczynamy nabór wniosków o wsparcie w projekcie „Żywność największą potrzebą człowieka”.

Jeśli w swojej społeczności chcesz rozwinąć bądź utworzyć przedsiębiorstwo społeczne, zwiększające dostęp gotowych posiłków dla osób o niskich dochodach, a przy tym wesprzeć osoby zagrożone wykluczeniem... czytaj dalej

8 lipca 2024

Rozpoczynamy projekty na rzecz integracji obywateli państw trzecich

Przez najbliższy rok otoczymy wsparciem 80 obcokrajowców, przebywających w Polsce. Kompleksowe działania, które oferujemy, mają wesprzeć ich integrację społeczną i ułatwić funkcjonowanie w Polsce. Od kilku lat... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności