Aktywna Rodzina – Szczęśliwa Rodzina

Mieszkasz na terenie Olsztyna? Otrzymujesz wsparcie z ośrodka pomocy społecznej? Masz w rodzinie osoby niepełnosprawne? Korzystasz z pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa? Więc projekt „Aktywna Rodzina – Szczęśliwa Rodzina”  skierowany jest właśnie do Ciebie!

Bank Żywności w Olsztynie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Arka w Olsztynie zaprasza do udziału w projekcie „Aktywna Rodzina – Szczęśliwa Rodzina”, dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Projekt skierowany jest do rodzin zamieszkałych na terenie Miasta Olsztyna. Celem projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych dla 42 osób (30 K i 12 M) z 12 rodzin mieszkających na terenie Miasta Olsztyna. Projekt potrwa od września 2018 roku do sierpnia 2019 roku.

Formularze rekrutacyjne do pobrania poniżej. Można je składać w siedzibie Stowarzyszenia Arka  przy ul. Niepodległości 85, osobiście, przez osoby trzecie, pocztą lub przez e-mail: arka.dom@wp.pl  Osobom z niepełnosprawnościami zapewniamy możliwość skorzystania ze wsparcia asystenta przy wypełnianiu formularzy rekrutacyjnych. Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie!

Zakwalifikowani uczestnicy mogą liczyć na:

  • Poradnictwo specjalistyczne w tym: coach rodziny, poradnictwo psychologiczne, poradnictwo prawne
  • Warsztaty umiejętności społecznych, warsztaty: „złota rączka”, kulinarne, savoir- vivre
  • Opiekunowie dla dzieci

Wartość projektu wynosi:  415 937,50 zł

Wkład pochodzący z UE: 353 546,87 zł

Wkład własny: 20 898,14  zł

Pliki do pobrania

Kliknij na nazwę pliku, aby go pobrać.