15 kwietnia 2021

W pierwszym kwartale uratowaliśmy 153 tony żywności

To efekt współpracy z kilkoma sieciami i producentami żywności.

Żywność do Banku trafia przede wszystkim z dwóch źródeł. Jednym z nich jest codzienny pozysk z sieci handlowych, do których jeżdżą nasze auta i zwożą jedzenie z krótkim terminem przydatności do spożycia. Gdyby nie nasza interwencja, trafiłoby ono do śmieci. Wśród naszych partnerów są sklepy sieci Biedronka, Kaufland, Netto, Tesco, Stokrotka, Lidl czy KFC. Dzięki tej współpracy w pierwszym kwartale uratowaliśmy ponad 95 ton jedzenia o wartości 966 tys. złotych.

Drugim źródłem pozysku żywności jest stała współpraca z producentami żywności, którzy ze względu na krótki termin przydatności do spożycia, nie są w niektórych przypadkach w stanie wprowadzić żywności od obrotu handlowego. Wówczas pojawiamy się my, przejmujemy żywność i dystrybuujemy ją do jednej z 300 organizacji pomocowych na terenie województwa. Od początku roku udało się nam w ten sposób pozyskać 58 ton żywności o wartości 360 tys. złotych. Podkreślmy, w innym przypadku jedzenie to trafiłoby do śmietnika.

8 czerwca 2026

Zatrudnimy samodzielnego księgowego lub księgową

Bank Żywności w Olsztynie poszukuje osoby na stanowisko Samodzielny Księgowy/Samodzielna  Księgowa, odpowiedzialnej za prowadzenie pełnej księgowości organizacji pozarządowej oraz nadzór nad prawidłową... czytaj dalej

2 czerwca 2026

Brzuch pełny, ale organizm głodny. Ukryty głód dzieci – raport!

Transfery socjalne zmniejszyły skalę ubóstwa dzieci w Polsce, ale głód najmłodszych nie zniknął całkowicie. Zmienił postać na trudniejszą do dostrzeżenia i zwalczania. Coraz częściej brzuchy dzieci są pełne... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności