Kuźnia Społeczna Bank Żywności w Olsztynie
Miejsce

Miejsce

Kuźnia Społeczna pod jednym dachem łączy potencjał wielu branż i międzypokoleniowe doświadczenie. Stwarza przestrzeń do wszechstronnego rozwoju i kreowania nowych przedsięwzięć.

Kuźnia Społeczna - inwestycja Banku Żywności w Olsztynie, wpisuje się w światowy trend na rynku pracy, w którym działają obok siebie i inspirują nawzajem freelancerzy, mikroprzedsiębiorstwa, organizacje społeczne. Jest miejscem rozwoju przedsiębiorczości, działań społecznych, ekologicznych, aktywizacji zawodowej i społecznej.

Kuźnia Społeczna znajduje się w Olsztynie, przy ul. Marka Kotańskiego 1.

Zrewitalizowana przestrzeń łącząca historię z nowoczesnością

Dwukondygnacyjny budynek, który powstał pod koniec XIX wieku na potrzeby wojska, po rewitalizacji połączył na 2,2 tys. mkw powierzchni historię z nowoczesnością. Wnętrza w loftowym klimacie zachowały częściowo pierwotne elementy, które uzupełniło designerskie wyposażenie. W wydzielonej strefie coworkingowej małe firmy i tzw. wolni strzelcy wynajmują przeszklone biura lub stanowiska w otwartej przestrzeni. Mają tu do dyspozycji szybki internet, kącik kuchenno-chilloutowy, salę konferencyjną, dostęp do biurowego sprzętu.

Kuźnia Społeczna - zrewitalizowana przestrzeń łącząca historię z nowoczesnością

W jednym z dwóch 200-metrowych pomieszczeń na dolnej kondygnacji działa sala restauracyjna - miejsce na spotkania biznesowe przy dobrej kawie i zdrowym menu. Obok niej kuchnia produkcyjna i warsztatowa, w której goszczą m.in. znane osobistości kulinarnego świata, blogerzy, influencerzy. Odbywają się tu szkolenia podnoszące kwalifikacje, a także związane m.in. z prawidłowymi nawykami żywieniowymi, sposobem na życie „zero waste”, przeciwdziałaniem marnowaniu żywności.

Eventy, przyjęcia, wydarzenia kulturalne

Pozostałe dwie sale szkoleniowo-eventowe, to przestrzeń rozwoju zawodowego i kreatywnego spędzania czasu: wydarzenia kulturalne, konferencje, warsztaty, wykłady. Są otwarte dla wszystkich, którzy widzą tutaj swoje miejsce na korporacyjny event lub prywatne przyjęcie. Te realizowane przez Bank Żywności i współpracujące firmy skupiają się głównie na obszarach: zdrowy tryb życia, rozwój osobisty, przedsiębiorczość i nowe technologie. Krążą często wokół ekologii, idei społecznie odpowiedzialnego biznesu - dobrego dla ludzi i środowiska naturalnego. To ona przyświeca działaniom Banku Żywności. Kuźnia Społeczna - jego największa inwestycja sfinalizowana we wrześniu 2019 roku, jest bazą statutowych działań, m.in. edukacji żywieniowej, zawodowej aktywizacji.

Kuźnia Społeczna to przestrzeń i otoczenie, w którym znajdzie się m.in. ogród społeczny, ma służyć nie tylko przedsiębiorcom, ale wszystkim mieszkańcom miasta. Bogata oferta pozwoli kreatywnie spędzić czas, znaleźć inspirację, wsparcie, wymienić pomysły i kontakty - słowem: umożliwić wszechstronny rozwój dzieciom i dorosłym.